У Сокальському районі археологи розкопали унікальні поховальні пам’ятки давніх германців
Археологи розкопали нові поховальні пам’ятки давніх германців у Сокальському районі. Результати досліджень представлять 9 листопада у винниківському «Історико-краєзнавчому музеї» на виставці «Дари у світ «Вальхалли», повідомляє департамент архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.
На перші артефакти натрапили ще навесні 2017 року: тоді були знайдені частини мечів, наконечники списів. Тож фахівці «Історико-краєзнавчого музею» м. Винники спільно з кафедрою археології ЛНУ у липні 2017 року розпочали розкопки. Їхні результати науковці називають сенсаційними. Під час розкопок відкрили залишки трьох кремаційних захоронень. У них є фрагменти різноманітного посуду, зокрема рідкісної для нашої території чорнолакової кераміки «terra nigra», червоноглиняної римської амфори, уламки скляних посудин (наприклад, типу «rippenschalen»), залишки трьох рогових гребенів, наконечники стріли, залізні та бронзові пряжки, фібул тощо.
«У двох досліджених кремаційних захороненнях виявили надзвичайно важливі для європейської та світової археології знахідки, в тому числі рідкісні для нашої території провінційно-римські імпорти кінця І – середини ІІ ст. н.е. Зокрема, серед найцінніших предметів – частини великої глиняної червонолакової посудини (т.зв. «terra sigillata»), скляні предмети, металеві вироби, а також два великі бронзові казани. Один із них прикрашений трьома чоловічими погруддями. На сьогодні цей казан є третьою відомою знахідкою в Європі. Два попередні були виявлені в багатих князівських похованнях в Чехії (Мишув) та Польщі (Чернувко)», ‒ розповіли у прес-службі ЛОДА.
Ця пам’ятка археології є цінною не тільки для України, а й країн Центральної Європи. Знайдені речі вказують на високий соціальний статус похованих у могильнику людей, стверджують історики.
Частину знахідок вдалося реставрувати, їх представлять на виставці 9 листопада у Винниках.
Нагадаємо, 26 липня у міському парку Сокаля під час розчищення території для спорудження спортивного майданчика робітники знайшли залишки давніх фундаментів, зокрема пивниці та аптечні матеріали. Археологи припустили, що фундаменти належать до 17-18 століття, а під місцями фундаменту може знаходитися давнє городище.