У спальному районі Львова сейсмологи виявили локальні підземні поштовхи
У «панельках» на Сихові вночі рухаються предмети
Сихів сейсмічний. Така сторінка з`явилася у соцмережах. Її адміни запевняють: щоночі у спальному мікрорайоні відчувають підземні поштовхи. Як доказ сихівчани виставляють відео, на яких рухаються предмети. Щоправда, це стається в один і той самий час щодня, окрім вихідних та державних свят.
Павло Ардан із сім’єю мешкає на Сихові, на вул. Чукаріна, 20, уже майже півроку. Що будинок сколихується – відчув не зразу. Каже, що перший предмет, на якому він це зауважив, – флешка, яка висить на стіні. Яскраво видно, що будинок трясеться, і на люстрі. Якщо придивитися до інших предметів у квартирі Павла – вони живуть своїм життям. Починається атракція рівно опівночі, а зранку колотун вгамовується.
«Я дуже переживаю за будинок, бо це панельне будівництво», – скаржиться Павло.
Щоправда, мешканці цього ж будинку, але інших під`їздів нічого подібного не помічали.
«Або не було, або я не зауважував. Не доводилося. Може, телевізор надто голосно увімкнено», – розповів мешканець будинку на вул. Чукаріна, 20 Андрій.
Павло ж методом експерименту дослідив, що гул долинає з хімзаводу, який поруч з його будинком.
«Я однієї ночі приїхав сюди перед 12-ю годиною, взяв рацію, і коли почався цей шум, буквально за секунд 5-7, і починався резонанс, починали рухатися предмети», – зазначив сихівчанин.
На карті червоним кружечком обведено місце розташування будинку №20 на вул. Чукаріна
На Львівському хімзаводі, що на вул. Рахівській, 16, не заперечують, що в них є чотири потужні компресори ще 1950-х років випуску, які працюють вночі. Але норм вібрації, запевняють, не перевищують. Мають рішення санепідемологів.
«А ви біля залізниці проїжджаєте? Ви чуєте, як гудить? Але ж не зупиняють поїздів. Бо вони в межах допустимого. І в нас в межах допустимого», – запевнив гендиректор Львівського хімзаводу.
Львівські ж сейсмологи підтверджують: земля під Сиховом локально здригається. Це фіксують їхні точні прилади. І це на землетруси. Звичайна фізика. Ще в 1990-х роках коливання були зафіксовані в будинках на Хуторівці. Джерелом резонансу тоді був саме хімзавод.
«Спочатку включається щось одне. Потім – щось інше. Подивіться, яка висока різниця в рівні. Тут є 100 одиниць, а тут вже тисяча з гаком», – розповів завідувач відділу сейсмічності Карпатського регіону Сергій Вербицький.
Випадком зацікавилися в Сихівській райадміністрації. Причини та наслідки коливання окремих будинків хочуть дослідити ґрунтовно.
«Будемо шукати спеціалістів, які дадуть якісні висновки і, звичайно, щоб ці висновки не були надто дорогі для місцевого бюджету», – запевнила мешканців голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк.
Висновки й рекомендації сформулюють, зокрема, будівельники, проектанти та архітектори. Сейсмологи уже назвали попередню вартість свого дослідження – це близько 50 тисяч гривень.