У США провели перші випробування нової транспортної системи Hyperloop
Компанія Hyperloop One провела перші успішні випробування прототипу транспортної системи Ілона Маска Hyperloop. Про це пише The Verge.
Одна з новостворених компаній Ілона Маска, що намагається втілити в реальність ідею футуристичної транспортної системи Hyperloop, успішно провела перші випробування повномасштабного прототипу системи. Під час цих випробувань експериментальна транспортна капсула-візок, що отримала назву Kitty Hawk, успішно розігналася і без проблем подолала дистанцію випробувальної ділянки Hyperloop, яку збудували в пустелі Невада в березні цього року.
Під час випробувань капсула змогла розігнатися в трубі тунелю Hyperloop до швидкості 112 кілометрів на годину. Цю швидкість не можна назвати рекордною чи приголомшливою. Однак Ілон Маск заявив, що випробування вперше показало злагоджену роботу усіх систем: системи магнітної левітації, підвіски, двигуна, системи створення вакууму в тунелі та ін.
Експериментальний візок «левітував» трохи більше 5 секунд, утримуючись там завдяки згенерованому магнітному полю. Двигун капсули розганяв її з прискоренням, що досягало 2g. Система відкачування повітря до моменту проведення випробувань знизила тиск в тунелі до 5 Паскаль, що відповідає щільності повітря при польоті на висоті майже 60-ти кілометрів і що робить сам випробувальний тунель четвертою за величиною вакуумною камерою в світі й найбільшою вакуумною камерою, яка знаходиться в розпорядженні приватної компанії.
Під час випробувань компанія Hyperloop One представила громадськості дослідний зразок пасажирської та вантажної капсули, яка, цілком імовірно, буде курсувати по тунелях реальної системи Hyperloop. Корпус капсули, довжиною 8,5 метрів, виготовлений з армованого вуглецевим волокном і алюмінієм пластику. Її конструкція здатна витримати всі навантаження, які будуть виникати при русі на високих швидкостях. Ця капсула буде використовуватися на наступному етапі тестування системи, коли дослідники спробують розігнати її до швидкості 400 кілометрів на годину.
«Компанія Hyperloop One, перша серед всіх конкурентів, провела випробування повномасштабної системи. Ці випробування стали єдиним за останні 100 років випадком введення принципово нового типу транспорту. І тепер систему Hyperloop вже можна вважати реальністю», - заявив один із засновників і виконавчий директор компанії Hyperloop One Шервін Пішевар.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у травні засновник компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск представив перші випробування платформи Hyperloop під Лос-Анджелесом. Відео тестового прогону платформи він оприлюднив на своїй сторінці в Instagram і заявив, що електрична платформа на магнітній рельсі розганяється до 200 км/год. На його переконання, такий транспорт буде в майбутньому перевозити автомобілі, власники яких зможуть рухатися містом без заторів.