У США вперше на законодавчому рівні визнали Голодомор геноцидом українців

СвітАндрій Стець, 23 травня 20174360
У США вперше на законодавчому рівні визнали Голодомор геноцидом українців
Меморіал жертв Голодомору у Вашингтоні

Вперше в історії США сенат штату Вашингтон прийняв резолюцію, в якій Голодомор визнано геноцидом українців. Про це повідомляє «Голос Америки».

Згідно з текстом резолюції, «Голодомор визнається геноцидом сталінського режиму, спрямованим проти народу України», в зв'язку з чим «Сенат штату Вашингтон урочисто пам'ятає і шанує мільйони жертв трагічного голоду, який стався в Україні у 1932-1933 роках; а також постановляє в подальшому законодавчому органу призначити на 26 листопада 2017 року День пам'яті жертв Голодомору в штаті Вашингтон і закликати окремих громадян, педагогів, підприємців, групи, організації та державні установи брати участь у проведенні Дня пам'яті жертв Голодомору, організовуючи відповідні заходи, спрямовані на шанування жертв і просвітництво жителів штату Вашингтон про цю трагедію».

Після затвердження копії цієї резолюції будуть негайно передані секретарем Сенату в Комітет США з питань поширення інформації про Голодомор-геноцид в Україні в 1932-33 роках, а також Консульства України в Сіетлі - для подальшого поширення.

Зауважимо, що тема Голодомору піднімається в США далеко не вперше. 13 жовтня 2006 Конгрес США ухваливі президент Джордж Буш підписав Закон США «Про надання дозволу Уряду України встановити на федеральній землі Округу Колумбія меморіал жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років». А 7 листопада 2015 року, в центрі Вашингтона відбулася церемонія відкриття пам'ятника жертвам масового голоду в Україні 1932-1933 років.

Як інформував ZAXID.NET, в грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав з проханням визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду проти українського народу.

3 березня рішення, яке визнає Голодомор 1932-1933 років геноцидом, ухвалили в парламенті Португалії.

У 2017-2018 роках в Україні пройдуть жалобні заходи до 85-х роковин трагедії Голодомору.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук