У Тернополі ошукані пайовики пікетували прокуратуру та ОДА
У Тернополі ошукані пайовики ПП «Тернопільська фірма «Будівельник» провели пікет прокуратури та обласної державної адміністрації. Участь в акції протесту взяли близько 400 пайовиків. При цьому вони на деякий час перекрили рух на вул. Листопадовій та Крушельницької.
У своїх зверненнях до голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна та міського голови Сергій Надала вони висунули вимоги відчужити з користування ПП «ТФ «Будівельник» земельні ділянки та передати їх разом з недобудованими будинками пайовикам для подальшого завершення будівництва. Окрім цього, пайовики вимагають від влади посприяти у залученні інших будівельних компаній до завершення будівництва або допомогти у тому, щоб ошуканим людям було повернуто їхні кошти, якщо не вдасться вирішити питання з добудовою будинків.
Під час прес-конференції В.Хоптян зауважив, що під стінами Тернопільської облдержадміністрації люди спільно з представниками влади прийняли рішення дати можливість керівнику «Будівельника» Зеновію Щепановському впродовж 4 днів таки знайти кошти для продовження будівництва, повідомляє УНІАН.
«Це ми останній раз йому віримо. Не знаю, чи зможе він отримати за цей час кредити в банку, оскільки довіра до нього впала та й були недоброзичливці, які робили дзвінки і навіть писали листи, аби ніхто йому кредитів не дав. Але зараз умова така - або запрацюють крани, або буде той шлях, якого він заслуговує, адже порушено ряд кримінальних справ», - сказав керівник області В.Хоптян.
При цьому він зауважив, що якщо «Будівельник» не зможе впоратися із взятими на себе зобов’язаннями, то міській та обласній владі доведеться думати, як бути з тими людьми, які вклали 70-100% коштів за квартиру, тоді як під їхній будинок лише вирито котлован.
«Де об’єкт збудовано на 70-90% – там створиться кооператив і таки будинок здасться, хоча ціни вже не будуть 500 доларів за квадратний метр, як цього вимагають люди, оскільки саме ця ціна фігурує в договорі. Адже слід розуміти, що за останні три роки будматеріали суттєво подорожчали», - зазначив В.Хоптян.
Наразі корпорацією «Укрбудінвест», до складу якої входить ТФ «Будівельник», ведеться будівництво 26 об’єктів житлового призначення у Тернополі та населених пунктах області.
У підписаному на початку січня 2011 року керівником корпорації З.Щепановським та міським головою Тернополя Сергієм Надалом меморандумі було передбачено, що 13 з них буде добудовано цього року, причому 4 – вже у березні.
17 січня 2011 року прокуратура Тернополя порушила кримінальну справу стосовно службових осіб «Будівельника» за ст. 364 ч.2 (зловживання службовим становищем) та ст. 190 ч.4 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Потерпілими у справі є 34 пайовики, які вклали грошові кошти у будівництво житлових об’єктів на суму понад 9 млн грн. У даній кримінальній справі керівнику і головному бухгалтеру будівельної фірми пред’явлено обвинувачення за ст. 364 ч.2 (зловживання службовим становищем), ст. 191 ч.5 (привласнення майна, зловживаючи службовим становищем), 366 ч. 2 (службове підроблення). Досудове слідство у справі на стадії завершення.
Ще дві кримінальні справи відносно посадових осіб ТФ «Будівельник» порушено міліцією за ч.4 ст.190 та ч.3 ст.190 (шахрайство).