У тюрмі "на Лонцького" вперше провели панахиду за закатованими в’язнями
Представники усіх релігійних конфесій провели сьогодні, 21 лютого, панахиду за невинно загиблими у стінах в’язниці "на Лонцького". Також було освячено камери у в’язниці. Участь у панахиді взяло керівництво області та СБУ.
"Це вперше ми проводимо панахиду за загиблими. Тільки одного дня - 24 червня 1941 року тут було розстріляно 4 тисячі людей. Їх душі нарешті знайдуть спокій", - зазначив під час поминальної панахиди начальник управління СБУ у Львівській області Анатолій Матіос.
"Те, що тут відбулося це жахливо. Тюрма приховує ще багато невідомого. Надписи, які ми прочитали на горищі тюрми, вражають. Тут чути запах крові. Перед тим, як мене мали призначити на цю посаду, ми мали розмову із Президентом та головою СБУ про проведення заходів з вшанування пам’яті жертв в’язниці "на Лонцького"", - додав він.
У панахиді взяло участь близько двохсот осіб.
Приміщення тюрми "на Лонцького" почали будувати у 1880 році. За часів Польщі тут було розташоване Головне управління польської поліції.1939 року будинок на вул. Лонцького (тепер вул. Степана Бандери, 1) отримав назву "Тюрма народного комиссаріата внутренніх дел №1", яка здобула "славу" найкривавішої катівні України. Згодом у будинку на Лонцького розташували міське Управління міліції та слідчий ізолятор КДБ. У свій час там утримувались В’ячеслав Чорновіл, Іван Гель, Петро Франко, брати Горині, Ігор та Ірина Калинці. З 1992 року приміщення передали СБУ.
21 травня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав указ "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років".