У Венесуелі протестувальники черпають натхнення з фільму про український Майдан
Черпаючи натхнення з подій в Україні у 2013-14 роках, молоді протестувальники у Венесуелі несуть щити у стилі вікінгів під час битв із силовиками та охоче дивляться фільм про події на Майдані у Києві. Про це інформує «Голос Америки».
Як зазначається, опозиціонери чинного соціалістичного президента Венесуели Ніколя Мадуро проводять публічні покази документального фільму «Зима у вогні» про тримісячне протистояння в Україні, яке призвело до 100 смертей та втечі тодішнього президента Віктора Януковича.
В антиурядових заворушеннях Венесуели, де з квітня цього року вже загинули більше 80 людей, молодь тримає яскраво декоровані саморобні щити, подібні до тих, що використовувалися на київському Майдані. Вони роблять свої щити із супутникових антен, бочок або будь-яких інших підручних предметів із дерева та металу. Деякі з прихильників протестів також виготовляють і жертвують щити.
Учасники протестів використовують щити, щоб утворювати стіни або навіть бити на них в унісон, як це робили римські солдати коли йшли в бій. Молоді демонстранти з’єднують руки, підходячи до лінії фронту, де стикаються з військами національної гвардії та поліцією. «Щити не зупиняють кулі, але вони захищають нас від сльозогінного газу, гумових куль та каміння», – говорить 20-річний студент-правозахисник Браян Суарес, одягнений у газову маску і який несе щит.
Фільм про київський Майдан «Зима у вогні» з обережністю показують по Венесуелі, в тому числі в книжкових магазинах, університеті, на громадській площі та художньому кінотеатрі. Після показів проводять форуми та обговорення. «Чуючи українців і бачачи сльози в їхніх очах, ти запитуєш себе: «Чекай, я в Києві чи в Кафеталі?», – говорить університетський професор Карлос Дельґадо, маючи на увазі частину Каракасу, де мешканці енергійно підтримували протести.
Як в Україні, так і Венесуелі народ виступив проти президентів, яких він вважав репресивними, і в зіткненнях з часом зростало насильство. Протестувальники звинувачують президента країни Ніколаса Мадуро в узурпації влади. Кількість постраждалих перевищила 1,3 тис. осіб, понад 3,1 тис. було затримано. 22 червня урядові війська у Венесуелі відкрили вогонь по демонстрантах, які намагалися прорватися на авіабазу у східній частині Каракаса, одна людина загинула. 23 червня група озброєних людей напала на будівлю парламенту.