У ВІЛ-інфікованих жителів Донбасу незабаром закінчаться ліки
Тисячам ВІЛ-інфікованих громадян України, які перебувають на Донбасі, загрожує погіршення здоров'я або смерть через відсутність необхідних медичних препаратів, заявляють представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
«У Луганській області, без урахування закладів пенітенціарної служби, перебуває понад 2000 людей, яким щодня потрібні медпрепарати, зокрема 72 дитини. Половина з них перебувають на території, підконтрольній ЛНР, половина – на території, підконтрольній українській владі», – розповів голова правління Луганського обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД Олег Пронін на прес-конференції в Києві в середу, інформує «Інтерфакс-Україна».
За словами Проніна, в чотирьох містах, підконтрольних українській владі (Сєвєродонецьку, Сватовому, Рубіжному та Лисичанську) на сьогодні склалася критична ситуація з антиретровірусними (АРВ) препаратами, без яких життя ВІЛ-позитивної людини неможливе. «Де-факто Луганська область повністю забезпечена АРВ-препаратами, але склад розташований на території, підконтрольній ЛНР, в обласному центрі, доставити звідти препарати ніхто не може, машини розвертаються назад», – повідомив активіст.
Пронін прогнозує, що до кінця року близько тисячі людей не зможуть отримати лікування. За його словами, вже нині на територіях, контрольованих українською владою, недоступні дитячі форми ліків.
Як розповіла член правління Луганського обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД Лера Рачинська, нині ліки доставляють активісти мережі. Проте вона висловила побоювання, що найближчим часом виникне проблема, і доставляти буде просто нічого, оскільки тендери на проведення закупівель препаратів АРВ не проводилися і ліків вистачить до грудня 2014 року.
За словами голови правління Донецької обласної благодійної організації «Варіант» Ярослава Стрельникова, в Донецькому і Горлівському центрах надання медичних послуг, є всі реактиви для діагностики, і пацієнтам проводять АРВ-терапію. Проте він зазначив, що катастрофа може настати, якщо з регіонів, де точаться бойові дії, поїдуть лікарі.
«Якщо бойові дії триватимуть далі, для них (лікарів) їхнє життя також дороге, якщо вони поїдуть, тоді буде катастрофа», – зазначив Я.Стрельников.
Як зазначив голова правління Харківського обласного відділення Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД Сергій Дмитрієв, критична ситуація з медпрепаратами складається в Харківській області, де антиретровірусну терапію отримують 1600 пацієнтів замість 1400, оскільки по препарати тепер звертаються і пацієнти із зони АТО.
«Поповнення ліків до цього моменту не було і не планується. Ми з розумінням ставимося до ситуації, в якій нині перебуває Україна, але ми маємо розуміти, що життя в зоні АТО нині рятують не лише патрони. Ліки також можуть врятувати життя, зберегти здоров'я, захистити країну», – зазначив Дмитрієв.