У Винниках вигадали, як зацікавити дітей мистецтвом і музеями
У місті створили незвичний інтерактивний проект «На рівні генія»
До теми
У Винниківському історико-краєзнавчому музеї стартував незвичний проект «На рівні генія», у межах якого діти від 4 до 10 років пізнаватимуть мистецтво.
Найціннішими скарбами за склом дитину не зацікавиш. Тому двоє львівських мистецтвознавців Наталія Космолінська та Ірина Магдиш вигадали новий проект.
«Дитину в музей треба притягнути іншим способом. Діти пізнають світ через гру. Тому давайте пробувати з ними бавитися у цю гру, у цей музей, у це мистецтво. Важливо, щоб їм в голівці зафіксувалася оця асоціація, там було цікаво, в музеї», ― пояснила співавтор проекту Ірина Магдиш.
Картини різних жанрів із фондів Львівського палацу мистецтв вперше розвішали низько, на рівні дитячих очей. Вже те, що у музеї можна лежати на підлозі, бавитися, голосно сміятися ― запорука того, що місце дитину привабить.
«Наші музеї в теперішньому форматі переважно всі відгороджують людину, вони ставлять стінку, скло, за яке не можна простягнути руку. І ця дистанція відштовхує. А маленьким що треба? Увагу. Треба, щоб вони були в центрі уваги і ми на тому будували свою експозицію», ― додала співавтор проекту Наталія Космолінська.
Найперше мистецтвознавець пропонує найменшим відвідувачам музею помалювати на каменюках. Із гри у первісних художників діти починають знайомитися із мистецтвом.
У такій атмосфері легше даються нові терміни. Малі поціновувачі мають запам'ятати на занятті три нові слова ― пейзаж, портрет і натюрморт. Для цього вони розставляють предмети для натюрморту, складають пазли із тими ж зображеннями, що на портретах.
Усі охочі можуть прийти, попередньо записавшись на такі заняття. Вони відбуватимуться щочетверга і щонеділі до 19 березня.