У Вірменії знайшли найстаріші у світі поселення давніх людей палеоліту
На території Вірменії археологи виявили стоянку людини, вік якої становить приблизно два мільйони років. Про це інформує науковий портал Naked Science.
Як зазначається, стоянку виявили під час проведення робіт у печері часів нижнього палеоліту. Нижній палеоліт – це період в історії людства, який розпочався з кінця епохи пліоцену. Предки розумних людей Homo habilis, які жили в проміжку 2,6 млн – 150 тис. років до н. е., були, загалом, схожі на австралопітеків, однак їхня соціальна структура була складнішою, а інтелект більш розвинений. Жили предки людей за рахунок природи, починаючи використовувати кам'яні знаряддя і вогонь. У ролі основних занять виступали полювання і збиральництво. Тоді ж з'явилося і рибальство.
Серед основних культур раннього палеоліту виділяють так звані Олдувайску, Ашельську і Аббевільську культури. Перша є найбільш древньою з них - вона зародилася приблизно 2,5 млн років тому. Це надзвичайно примітивна культура, представники якої однак вже володіли технологією обробки каменю: щоб отримати гострий край, камінь, як правило, розколювали навпіл, без додаткової обробки.
До слова, за даними археологів, на українських землях первісна людина з’явилася у так звану ашельську добу, що датується проміжком від 1,5 млн до 150 тис. років тому. Це був час найдавніших людей – архантропів, наступників олдувайської культури. Архантропи освоювали нові території, проживаючи невеликими групами-общинами. Архантропи використовували вогонь, але ще не вміли його штучно видобувати.
У різних регіонах України знайдено близько 30 ашельських стоянок. Найдавніша з них – у селі Королево, що на березі Тиси на Закарпатті, – датується приблизно 1 млн років. Кам’яні знаряддя праці та сліди їх виробництва виявлені тут на глибині 12 м від сучасної поверхні.