У ворога нічого подібного на озброєнні немає
Як дрони українського виробництва Vampire знищують росіян на покровському напрямку
Інші блоги автора
- Дійшов пішки із Бєлгорода у Харків, щоб воювати за Україну 8 лист, 12:33
- Як військові долають наслідки травми через мистецтво 11 жовт, 13:47
- Запах напалму, ФАБи на городах та дрони над головою 20 вер, 12:05
Ситуація на покровському напрямку для нас вкрай важка. У який спосіб тут штурмують росіяни і як наші хлопці відбивають ці штурми, розповіли оператори дронів українського виробництва Vampire із 68 ОЄБр.
У новому репортажі проєкту «Український Свідок» військовослужбовці 2 батальйону 68 ОЄБр на покровському напрямку. Вони показують журналістам український ударний дрон Vampire: підготовку до бойового вильоту та виконання самої бойової задачі.
Дрон має такі характеристики:
- Літає на відстань до 10 км;
- Може розвивати швидкість до 80 км/год;
- Висота польоту – до 400 м.
До дрона, який і без того має вражаючий вигляд, бійці чипляють вибухівку вагою 12 кг. Vampire працює доволі гучно, звук його польоту нагадує роботу гелікоптера. «Відчувати таке на собі не хотілося б, – каже боєць із позивним «Цезар». – А літати на цій “пташці” – це взагалі особливий кайф».
За словами пілотів, дронів, подібних до «Вампіра», ворог на озброєнні не має. «Росіяни більше зосереджені на FPV, – розповідає «Цезар». – Їхнє виробництво відбувається на державному рівні. Але такого – немає. Ці дрони нам видає бригада. Коштують вони недешево, тому відкривати збори недоцільно — це буде дуже довго». Варто зазначити, що вартість одного Vampire становить 1 050 000 гривень (близько 25 тис. доларів на момент публікації матеріалу за курсом НБУ).
Бійці також розповіли про ситуацію на покровському напрямку. «Це переважно м’ясні штурми, – розповідає «Цезар». – М’яса у них вистачає. Два-три ворожі піхотинці переходять у відкриту місцевість, тому роботи нашим FPV-шникам, «мавікістам» та «скидярам» вистачає. Ну і лишається трохи нам на вечір».
Збір на FPV-дрони для взводу БпАК 2 єгерського батальйону 68 ОЄБр: банка Монобанку