У Яворівському районі митник судиться з сільрадою за громадське пасовище
Інспектор митного поста «Краківець» та його дружина хочуть отримати дві земельні ділянки, що займають половину громадського пасовища
Державний інспектор відділу митного оформлення №4 митного поста «Краківець» Львівської митниці ДФС Андрій Черевичний та його дружина Адріана Черевична через суд хочуть отримати у власність 4 га землі, яку місцеві селяни використовують як пасовище, у селі Добростани Яворівського району. За словами голови Добростанівської сільради Іванни Гуль, ділянки зацікавили митника, бо через них має проходити платна дорога Львів-Краковець, будівництво якої розпочнуть у 2020 році.
У вересні 2018 року дружина митника звернулась до Добростанівської сільської ради з проханням надати їй дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність ділянки на пасовищі. Таким чином Адріана Черевична хотіла отримати 2 га землі для ведення особистого селянського господарства.
Пізніше, у лютому цього року, з таким же проханням до сільради звернувся й сам інспектор митниці Андрій Черевичний. Він також хотів отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність ділянки на пасовищі, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства на тому ж таки пасовищі.
Однак депутати Добростанівської сільської ради проголосували проти надання дозволу на розробку проекту землеустрою. Адже ці дві ділянки (4 га) розміщені на пасовищі, загальна площа якого – 8 га.
«Всі ці земельні ділянки були вилучені з паїв. Ці паї належали людям, ми вилучили по 45 сотих з кожної людини, з кожного паю. Як ми можемо віддати зараз ці землі такій людині, яка не проживає у селі, не зареєстрована у нас?», – розповіла ZAXID.NET голова Добростанівської сільради Іванна Гуль.
Андрій Черевичний народився у Кам'янському Дніпропетровської області. У його декларації за 2018 рік вказано, що він разом з сім'єю проживає у місті Новояворівськ.
Окрім того, очільниця села зазначає, що у митника та його дружини уже є будинок у Добростанах, який вони отримали у спадок. За її словами, біля нього також розташований город. Саме цю ділянку Іванна Гуль запропонувала сім'ї Черевичних як альтернативу пасовищу. Натомість інспектор митниці від такої пропозиції відмовився, нібито через те, що над ділянкою пролягає високовольтна електрична лінія.
Однак попри рішення депутатів та невдоволення селян Андрій та Адріана Черевичні продовжують претендувати на землю. Для того, аби отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність ділянок на пасовищі, вони звернулися до Львівського окружного адміністративного суду з двома позовами. У них вони просили визнати протиправними рішення депутатів Добростанівської сільради та зобов'язати їх вчинити дії.
Суддя Оксана Клименко першого серпня вирішила задовольнити позов інспектора митниці, оскільки ділянка, на якій знаходиться громадське пасовище, не зареєстрована у Державному земельному кадастрі й на неї немає права власності.
Таке ж рішення першого серпня під час розгляду позову Адріани Черевичної прийняла й суддя Наталія Мричко. Вона зазначила, що відмова Добростанівської сільради надати земельну ділянку у власність є немотивованою та свідчить про формальний розгляд справи. Окрім того, за рішенням судді, те, що ділянка відведена під громадське пасовище не може бути перешкодою для її приватизації.
Таким чином у обох справах Львівський окружний адмінсуд визнав протиправним рішення Добростанівської сільської ради та зобов'язав її повторно розглянути клопотання щодо надання Андрію та Адріані Черевичним дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок. Окрім того, сільрада має оплатити судові витрати сім'ї у сумі 1536 грн.
Голова Добростанівської сільської ради такими рішеннями не задоволена, як і вся громада села. За її словами, наразі вони найняли адвоката та подали апеляцію на обидва рішення Львівського окружного адмінсуду.
Голова сільради переконує, що митник та його дружина хочуть приватизувати собі частину пасовища, бо обидві ділянки згодом можуть стати доволі цінною землею.
«На цій ділянці має проходити концесійна дорога (платна дорога Львів-Краковець, будівництво якої планують почати у 2020 році, – ред.), вона має будуватися і якраз по цій ділянці проходити. Ми про все це заявляли в суді, але нас не хочуть чути. Нас зобов'язують виконати рішення суду. Але як ми можемо виконати його? Як таке рішення взагалі можна було прийняти? Я за 18 років уперше зустрічаюся з такою проблемою», – додає Іванна Гуль.
ZAXID.NET неодноразово намагався поспілкуватися з Андрієм Черевичним щодо цих земельних ділянок. Однак, попри численні звернення, інспектор відділу митного оформлення так і не вийшов на зв’язок.