У ЄС констатують погіршення демократії в Україні
В Україні в сфері демократії та прав людини відбулося подальше погіршення. Про це йдеться у документі спільної робочої групи Єврокомісії «Реалізація Європейської політики сусідства в Україні «Прогрес у 2011 році та рекомендації щодо впровадження».
«Декілька провідних опозиційних діячів, включно з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, підпали під вибіркове правосуддя, що характеризувалося непрозорими судовими процесами. Ця практика стала об’єктом значної критики як в Україні, так і за кордоном», - відзначили в документі.
Наголошується, що дії України, зокрема у відношенні поваги до спільних цінностей і верховенства права, матимуть вирішальну важливість для швидкості її політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, серед іншого також і у відношенні укладення Угоди про асоціацію та її подальшого впровадження. «Це також надасть додаткового поштовху політичному діалогу, у якому сьогодні домінує обговорення уповільнених реформ і верховенства права», - відзначили в документі.
Також у документі підкреслили, що прийняття нового закону «Про громадські об’єднання» у березні 2012 року стало важливим кроком, що сигналізує про можливу зміну в нинішній тенденції.
Нагадаємо, як повідомив комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле, Європейська комісія врахує висновки міжнародної правозахисної організації Freedom House щодо стану свободи в Україніпри підготовці доповіді про прогрес України у рамках Європейської політики сусідства.
Додамо, що Freedom House констатує подальше зниження рівня свободи в Українів 2012 році. За даними організації, в цілому за період з 2008 по 2012 роки Україна втратила 16 пунктів в загальній оцінці, посівши шосте місце за швидкістю зменшення рівня свободи після Малі, Мадагаскару, Гамбії, Гвінеї-Біссау та Бахрейну.
Додамо, що інтерв’ю журналу «Кореспондент» посол США в Україні Джон Теффт сказав, що екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко і екс-керівника МВС Юрія Луценка слід звільнити з-під варти.