У ЄС помітили новий наступ влади у «війні» з Тимошенко, - експерт
Черговий візит до України спостерігачів від Європейського парламенту - екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського та колишнього президента Європарламенту Пета Кокса, скоріше за все, зумовлений нещодавніми заявами українських посадовців про неможливість лікування Юлії Тимошенко за кордоном, вважає політолог Володимир Фесенко.
За його словами, найбільший позитив у переговорному процесі спостерігався у травні-червні, пише Тиждень.ua.
«Очевидні зрушення у переговорах спостерігалися в той час за заявами як європейців, так і української влади, навіть Януковича. Натомість нещодавно прозвучала заява Кожари чи показовою була інформація громадських організацій у Харкові, що законодавством заборонено лікувати Тимошенко за кордоном. Це – свідчення того, що та «партія війни» з Тимошенко, яка існує в українській владі, перейшла в певний наступ. І, можливо, їй вдалося вплинути на Януковича», – висловив думку політолог.
Вочевидь, як припускає Фесенко, в Європі також це помітили.
«Не виключаю, що в ЄС отримали такі тривожні сигнали, що Україна може не піти на компроміс в питанні лікування Тимошенко за кордоном. І тому даний візит має зафіксувати: або отримати підтвердження цієї тривожної інформації, або спробувати і ще раз переконати Януковича чи інших впливових сьогодні осіб у владі, що все ж таки це питання буде ключовим у підписанні угоди з ЄС», – зазначив експерт, втім, додав, що візити Кокса і Кваснєвського вочевидь здійснюються за графіком.
Нагадаємо, що Кокс і Кваснєвський прибули в Україну 29 липня.
У центрі їх уваги – справа колишнього українського прем’єра Юлії Тимошенко, яка є каменем спотикання на шляху підписання угоди про асоціацію України та ЄС.
П.Кокс і О.Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над екс-прем'єром України Ю.Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.
Востаннє спостерігачі від Європейського парламенту були в Україні 28 червня, а до цього – 15 червня.