Учасники податкового майдану стали політв’язнями, - громадський діяч
Сьогодні в Україні політичними в’язнями є «тризубівці», «свободівці», учасники податкового майдану, а також поетеса Ганна Сінькова. Таку думку 25 травня на прес-конференції у Львівському прес-клубі озвучили громадська діячка і колишня політв’язень Ірина Калинець та адвокат Руслан Валько.
Так, Ірина Калинець назвала серед сучасних українських політв’язнів членів ВО «Тризуб» і ВО «Свобода», а також учасників «Податкового майдану». Натомість Руслан Валько назвав імена «свободівців» братів Ковалівих та Степана Підкуймухи, яким на сьогодні пред’явлені різні звинувачення через події 9 травня і які утримуються в СІЗО, а також поетеси Ганни Сінькової, яку міліція затримала в грудні минулого року за те, що вона смажила яєчню на Вічному вогні у Парку слави в Києві.
Також Ірина Калинець зазначила, що вона не має підстав не довіряти висновку Данського Гельсінського комітету з прав людини, за якою обвинувачення проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука мали б призвести радше до політичної, а не кримінальної відповідальності.
Водночас громадська діячка висловила думку, що навряд чи влада напередодні парламентських виборів наважиться на посилення політичних репресій. «Я думаю, що перед виборами Партія регіонів не наважиться йти на такі кроки», - зазначила Ірина Калинець, додаючи, що дуже тривожним є той факт, що в Україні досі тривають вбивства українців. Натомість адвокат Руслан Валько висловив переконання, що до 25 липня, Міжнародного дня солідарності з в’язнями сумління, в Україні політв’язнів суттєво побільшає.
Також Ірина Калинець, звертаючись до адвоката, висловила побажання, щоб в Україні було створено адвокатське об’єднання, яке боролося б з політичним репресіями. На це Руслан Валько відповів: «Я хочу сказати, що такі спроби були давно, ще за Медведчука створена Спілка адвокатів України. Я не знаю, на яких критеріях вони об’єднувалися, але вважаю, що це – слушна пропозиція.
Нагадаємо, що іще на початку березня 2011 року низка відомих українських діячів культури та вчених підписала звернення, в якому наголошується, що у 2010 році в Україні з’явилися політв’язні.