Україна може отримати списані бойові кораблі НАТО
Міністерство оборони завершує домовленості щодо передачі Військово-морським силам України з боку США десантних кораблів типу Island. Таким чином ВМС України можуть значно розширити свій військовий потенціал, заявив перший заступник командувача військово-морських сил України Андрій Тарасов в ефірі одного одеського «7 каналу».
За його словами, тривають переговори щодо передачі Україні кораблів та суден зі складу військово-морських сил країн НАТО. Як зазначається, у кораблів, які планують передати Україні, закінчився термін використання або їх замінили новими суднами із ширшими можливостями. Проте ці кораблі цілком боєздатні.
«Щоб вірно розуміли люди, це не секонд-хенд. Корабель, який отримується від країни НАТО, він утримувався в такому стані, що його бойові властивості залишаються фактично без змін. Наприклад, для корабля класу ракетний катер 20 років - цілком нормально, він повністю зберігає всі свої бойові можливості», - заявив Тарасов.
Зазначимо, що десантні кораблі-доки класу Whidbey Island (Landing Ship Dock, LSD) - це серія десантних кораблів, що були збудовані у 1980-х роках для ВМС США. Для десантування 504 морських піхотинців і військової техніки на борту кораблів розміщено 4 судна на повітряній подушці LCAC і є посадкове місце для гелікоптера.
Після початку експлуатації цих десантних кораблів стало зрозумілим, що для них корабель перевозить замалу кількість військового спорядження. Командування ВМС США вирішило збудувати нові кораблі з більшою площею вантажних палуб. Для заощадження часу і коштів було вирішено модифікувати кораблі класу Whidbey Island у проекті LSD 41 Cargo Variant (LSD 41 (CV)). Вже 1988 було підписано контракт на проектування і в 1991 році закладено перший корабель нового класу. То ж маючи досвід будівництва, у 1991 - 1992 роках ВМС США замовив наступні кораблі запланованої серії. Всього їх мало бути дванадцять, але у 1990-х роках після розпаду СРСР були переглянуті бюджетні витрати і Сенат США 1995 виділив кошти на будівництво останнього корабля серії, який у 1998 році прийняли до складу флоту.
Нагадаємо, Міноборони України також розглядає можливість придбання військових кораблів на вторинному ринку країн Заходу. Між тим, у ВМС сподіваються за допомогою позовів у міжнародні добитися від РФ компенсації або повернення захоплених в Криму кораблів.