Україна отримала перший транш гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ – вакцину проти поліомієліту
Перший транш гуманітарної допомоги від ЮНІСЕФ, профінансованої Урядом Канади, у вигляді 600 000 доз інактивованої поліовакцини та 1102 тис. одноразових самоблокуючих шприців.
Загальний об’єм гуманітарної допомоги вакцини проти поліомієліту протягом 2015 року, який отримає Міністерство охорони здоров’я, дорівнюватиме 1,1 млн. доз інактивованої – ІПВ та 3,7 млн доз живої - ОПВ вакцин проти поліомієліту. Це дозволить забезпечити біля 3 млн дітей по всій Україні вакцинами від поліомієліту, включаючи щеплення дітей старшого віку, які не були вакцинованими у попередні роки, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
У 2002 р. Україна отримала статус країни вільної від поліомієліту. До 2009 р. рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей становив 95%. За період 2010-2014 рр. загальнодержавна програма з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб була недофінансована на 42,7 %, тож на сьогоднішній день рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту коливається від 37 до 51 %.
У 2013 р. в Україні проведена місія експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з вивчення організації епіднагляду за поліомієлітом в Україні та системою експрес-оцінки за гострими в'ялими паралічами (ГВП). За результатами роботи місії Україну було віднесено до країн з високим ризиком виникнення паралітичних форм поліомієліту.
«МОЗ України звернулося з проханням до ЮНІСЕФ про гуманітарну допомогу, і уряд Канади виділив фінансування – 3 млн канадських доларів. Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) отримав ці кошти та проводить необхідні закупівлі вакцини проти поліомієліту, щоб допомогти Україні та зберегти статус держави вільної від цієї хвороби», – повідомив надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук.
«Вакцини, закуплені для України, вироблені у Франції та мають всі необхідні сертифікати якості. Ми разом з ВООЗ та МОЗ працюємо над розробкою стратегії вакцинації від поліомієліту. Також ми готуємо серію інформаційних заходів для батьків та медичних працівників щодо вакцинації», – зазначила голова представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Джованна Барберіс.