Україна приєдналася до міжнародної конвенції про захист від викрадення людей

Президент Петро Порошенко підписав закон про приєднання України до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень, яка визначає систематичне насильницьке зникнення злочином проти людства.

«Президент підписав Закон «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень», – повідомила прес-служба президента.

Закон України №525-VIII Верховна Рада прийняла 17 червня цього року з ініціативи президента. Законом Верховна Рада надає згоду на обов'язковість для України Міжнародної конвенції про захист осіб від насильницьких зникнень.

Конвенція, зокрема, визначає злочином проти людства широкопоширену чи систематичну практику насильницьких зникнень.

Відповідно до конвенції, кожна держава-учасниця бере на себе зобов'язання вживати заходів, зокрема, щодо кваліфікації в її кримінальному праві як правопорушення, кримінального переслідування та притягнення до кримінальної відповідальності за дії щодо насильницького зникнення, установлення своєї компетенції здійснювати юрисдикцію стосовно злочинів насильницького зникнення, надавати найповнішу взаємну правову допомогу, гарантувати жертвам права на отримання швидкого, справедливого та адекватного відшкодування завданої їм шкоди та компенсації.

Конвенція укладена 20 грудня 2006 року у Нью-Йорку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук