Україна та ЄБРР підписали угоди на 200 млн євро
29 вересня у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулося підписання кредитної угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і проектної угоди між ЄБРР та ПАТ «Укргідроенерго» за проектом реабілітації гідроелектростанцій.
Коментуючи укладення угод за проектом реабілітації гідроелектростанцій, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначив важливість цього проекту для української економіки та енергетичної безпеки, а також подякував колегам з ЄБРР за успішну співпрацю, повідомили в прес-службі Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
«Я хочу подякувати нашим колегам з ЄБРР за системну підтримку енергетичного сектору, яку банк проводить протягом декількох років. Банк підтримує нас за найбільш важливими проектами в енергетичному секторі, до яких відносяться будівництво високовольтних мереж, реконструкція газотранспортної системи і модернізація гідроенергетичних станцій. Тільки за цими проектами ми очікуємо кредитний портфель у розмірі приблизно 600 млн. євро. І нам особливо приємно, що кошти виділяються на надзвичайно вигідних для нашої економіки умовах. Тому я хочу подякувати нашим колегам і запросити їх до ще більш плідної співпраці», - сказав Юрій Бойко.
У свою чергу керуючий директор з енергетики ЄБРР Ріккардо Пуліті зазначив, що ЄБРР радий взяти участь у проекті реабілітації українських гідроелектростанцій і надалі розвиватиме співпрацю з Україною в енергетичній сфері.
«Я дуже радий, що сьогодні відбулося підписання угод. Стосовно успішної співпраці між нами, я хочу додати, що лише у цьому році ЄБРР здійснив фінансування енергетичної галузі України приблизно на 300 млн. євро, і це в частині нових операцій. Це стосувалося як державних підприємств, так і приватних компаній. Ми впевнені, що така ж ефективна співпраця матиме місце і в 2012 році», - заявив Ріккардо Пуліті.
Як повідомив генеральний директор ПАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота, в результаті реалізації проекту реабілітації гідроелектростанцій очікуються поліпшення оперативної стабільності на надійності електропостачання, підвищення ефективності та рівня безпечної експлуатації ГЕС, і, відповідно, сприяння безперешкодному функціонуванню та відкриттю ринку електроенергії.
«Збільшуючи рівень маневрових потужностей, які мають можливість підтримувати гнучкий графік виробництва електроенергії та забезпечувати її регулювання, проект сприятиме технічній гармонізації із енергетичним ринком ЄС та приєднанню національної електромережі до Союзу у справах координації виробництва та передачі електроенергії (UCTE)», - сказав Ігор Сирота.
Загальна очікувана вартість проекту реабілітації гідроелектростанцій становить 615 млн. євро, в тому числі: за рахунок позики ЄБРР та ЄІБ – 400 млн. євро на паритетних умовах, решта співфінансування – за рахунок ПАТ «Укргідроенерго».