Україна використає потенціал ГУАМ після зміни влади, - нардеп
Незважаючи на те, що сьогодні Україна практично припинила свою діяльність в Організації за демократію та економічний розвиток ГУАМ, українська та грузинська сторони прагнуть поєднати даний напрямок співпраці з проблематикою ціни на газ, переконаний член Комітету Верховної Ради у закордонних справах Андрій Шкіль.
"ГУАМ за нинішньої влади втратив своє значення, Україна практично вийшла з процесу співпраці на цьому напрямі. Зараз виникають певні спроби як з грузинської, так і з української сторони диверсифікувати вплив і поєднати тему співпраці у форматі ГУАМ з ціною на газ. Можливо, з цим і був пов'язаний візит до України міністра закордонних справ Грузії, який відбувся напередодні", - зазначив А.Шкіль УНН.
Парламентарій вважає, що на нинішньому етапі інтеграції країн СНД об'єднання ГУАМ буде чекати свого часу, коли владні еліти зрозуміють важливість його розвитку.
"Як тільки зміниться влада в Україні, звичайно, наша країна буде використовувати потенціал ГУАМ для того, аби спільно рухатися у напрямку євроінтеграції. Ця співпраця не втратила актуальності, просто вона відтермінована у своїй активності, бо влада в Україні не цікавиться цим напрямом. Їх цікавить спекуляція на зовнішньополітичному напрямі", - додав А.Шкіль.
На його думку, Грузія теж зацікавлена в активному розвитку ГУАМ, зважаючи на фактор складних взаємовідносин цієї країни з Російською Федерацією.
Нагадаємо, Організацію за демократію та економічний розвиток ГУАМ — регіональне об'єднання Грузії, України, Азербайджану та Молдови – створене у 1997 році. Спільні економічні інтереси держав ГУАМ найбільше сконцентровані навколо питань транспортування прикаспійських енергоносіїв та прокладання нових транзитних маршрутів через Кавказький регіон. Водночас останніми роками участь України в ГУАМ звелась до фактичної формальності. Зокрема, питання діяльності ГУАМ не підіймалося під час візиту міністра закордонних справ Грузії Грігола Вашадзе до України, який відбувся 15 червня.