Українські ВНЗ зможуть приймати на роботу науковців з міжнародними дипломами
До теми
Вищі навчальні заклади України зможуть приймати на роботу науковців з освітою, здобутою за кордоном та визнавати західні дипломи за рішенням вчених рад університетів. Відповідні норми передбачає новий закон «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня.
Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Квіт у Львові під час наукової конференції «Brain Drain – Brain Gain», присвяченій дослідженню проблеми відтоку кваліфікованих спеціалістів з України.
«Є проблема, яку, на жаль, не вивчали досі, - це коли українські науковці повертаються додому з міжнародними дипломами і не мають змоги тут влаштуватись на роботу в університети, бо треба пройти принизливу процедуру верифікації дипломів», – розповів міністр.
З його слів, за новим законом «Про вищу освіту» від 7 липня 2014 р., ця проблема буде знята, а навчальні заклади зможуть автономно вирішувати, чи приймати на роботу науковців з дипломами західного зразка.
«За положеннями нового закону, університети рішенням вченої ради матимуть право автономно приймати на роботу науковців з дипломами міжнародного зразка, чи визнавати західні дипломи, не питаючи дозволу ні у міністерства, ні у будь-кого іншого. Для цього достатньо внести зміни у статут навчального закладу», – повідомив Сергій Квіт.
Він також заявив, що українські науковці, які працюють чи навчаються за кордоном – важлива складова міжнародної наукової співпраці.
«Коли українські науковці, виїжджаючи за кордон, затримуються там для навчання чи то в університетах, чи в дослідницьких центрах, це важлива мережа випускників, які підтримують наші університети. Часто така співпраця дає можливість отримувати обладнання, брати участь у міжнародних проектах українським вченим та студентам», – заявив міністр освти.
Він переконаний, що ніколи не буде так, щоб студенти і науковці зовсім припинили їхати на навчання за кордон, важливо правильно використовувати можливості, які виникають у зв’язку з цими тенденціями.
«Ми живемо у вільній країні, і цей процес буде продовжуватись. Головне питання в тому, як ми до цього будемо ставитись, і як будемо використовувати ці можливості», – розповів Сергій Квіт.