Українці мусять позбутися зайвої ваги Тимошенко, - нардеп
Результати наступних виборів будуть визначатися вибором українських громадян за мінімального зовнішнього втручання, а наскільки чесними чи прозорими вони будуть - залежить від самих українців. Про це в ефірі одного з одеських телеканалів заявив голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, лідер Всеукраїнської громадської організації "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі нардепа.
На переконання народного депутата, важливу роль у впливі не лише на результат виборів, а й на подальшу роботу обраних представників народу відіграють самі громадяни України.
"Наші люди 2004 року постояли на майданах, покричали "Ющенко - Так" і пішли додому спати на 4 роки. А що саме робити Ющенку "так" не сказали, - розповів Гриценко. - Ні президента, ні уряд, всю владу постійно не контролювали".
Таким чином, вважає народний депутат, в українському суспільстві з’явилася проблема "зайвої ваги".
"Людина так влаштована, що хотіла б винайти якусь одну таблетку проти зайвої ваги, щоб ковтнути її і образу прийти у потрібну форму, - сказав Гриценко. - Проте так не виходить. Ті, хто хоче скинути зайву вагу, не вилазять з спортзалу, сидять на дієті, обмежують себе в чомусь, змінюють свій стиль життя. Аналогічна ситуація склалася і з впливом громадянина на владу".
На переконання народного депутата, якщо людина хоче, щоб влада її ображала, вона закриває очі на будь-які фальсифікації на виборах, на будь-які рішення влади, на будь-які провали в економіці. "Якщо ж громадянин хоче впливати на владу - він на неї впливає", - наголосив Гриценко.
Водночас голова Комітету з питань нацбезпеки і оборони зазначив, що вихід на вулиці як засіб впливу на високопосадовців - це лише крайній засіб.
"Я проти екстремальних акцій протесту, - зауважив Гриценко. - Проте вплив на владу може мати різну форму. Наприклад, Комітет виборців України контролює підрахунок голосів під час виборчого процесу на кожній дільниці. Це - реальний вплив громадської організації, яка не хоче миритися з фальсифікаціями, на владу", - розповів він.
Разом з тим, перш за все Гриценко радить визначитися з загальними для усіх потребами. "Треба відділити лобістський початок від того, що потрібно усім, - вважає народний депутат. - Наприклад, до уряду можуть прийти хлібопекарі і вимагати повернення депозитів, їх можна повернути, проте потім прийдуть металурги, потім дальнобійники, сталевари, аграрії тощо. Вислухавши всіх, потрібно виділити загальні принципи роботи", - підкреслив він.