Українці написали радіодиктант національної єдності

Головні новини Львова 09.11Ірина Папірник, 9 листопада 2016, 18:00 1160 0

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови, українці перевіряли свої знання рідної мови. Зранку усі охочі писали щорічний радіодиктант. Це зайняло лише 10 хвилин. Писали його у вишах, школах і навіть депутати у сесійній залі. Мета ― популяризація української мови та писемності.

У Черкасах свої знання української мови визначали студенти-іноземці. Самсон Боаеген з Гани і нашу солов'їну вивчив за 4 роки. Диктант вирішив писати з власної ініціативи, аби перевірити знання.

«Десь 70 процентів я можу писати і розмовляти українською мовою. Це не є проблема», ― зізнається Самсон.

Диктант читає уже традиційно 10 років поспіль доцент київського університету Олександр Авраменко. Він же ж і автор цих текстів. Спершу диктант перечитали, а потім приступили до диктування.

Друзі та родичі Олександра Невгамонного із Дніпра розмовляють російською, та й в місті українська – рідкість, але хлопець солов’їну знає перфектно.

«Правила ніякі не читав, але готувався, налаштовувався на написання, налаштовувався на українську мову. Граматику я знаю досить непогано, а пунктуацію мені треба трішки підтягнути», ― зазначив Олександр.

Шкільну граматику згадують і депутати. Просто у сесійній залі чернівецькі обранці згадували, як тримати ручку, а не гаджет.

«Є невпевненість – ставити крапку чи кому. А от тире ― така дискусійна тема, бо самі викладачі іноді невпевнені, чи правильно пишуть. Важко писати авторучкою від руки, бо рука звикла до клавіатури», ― зізналася керівник міського відділу культури м. Чернівців Олена Пушкова.

А от львівські школярі у своїх знаннях впевнені ― і в пунктуації теж. Але, про всяк випадок, тішаться, що оцінки в журнал за диктант не підуть. Хоча переконують: текст був не важкий. А от львівські вчителі кажуть, що були деякі слова, які можна було протрактувати двозначно.

«Ми в 5 класі вчимо написання великої літери. Ну, на мою думку, можливо, варто було дати менше таких слів з великої літери, але, думаю, учні дали собі раду», ― розповіла вчитель НВК «Гроно» Оксана Жарська.

Цьогорічний диктант, кажуть, був легший ніж минулорічний, але із каверзнішою пунктуацією. Такі диктанти в Україні відбуваються вже 16 років поспіль з нагоди Дня української мови та писемності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук