УНП підтримала вихід НУНС з демкоаліції
Українська Народна партія поширила заяву щодо подій у Верховній Раді України, у якій назвала де-факто створену коаліцію БЮТ, Партією регіонів та КПУ антидержавною та антипрезидентською та підтримала вихід НУНС з коаліції як єдино можливий, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі УНП.
Текст заяви подаємо цілком.
"Події, що відбулися у Верховній Раді України 2 вересня 2008 року, Українська Народна Партія розцінює як широкомасштабну підготовку до антиконституційного державного перевороту. Спільні голосування фракцій БЮТ, Партії регіонів та КПУ засвідчили, що в парламенті, фактично, перестала існувати демократична коаліція фракцій НУ-НС та БЮТ. Натомість почала діяти офіційно не проголошена, нова коаліція - БЮТ-ПР-КПУ. Особливу тривогу викликає те, що спрямованість вже проголосованих нею законів за своєю суттю є антидержавною та антипрезидентською. Звернення фракції НУ-НС до партнерів провести засідання Ради коаліції напередодні сесії і в перший її день для погодження позицій “бютівці” просто проігнорували.
Українська Народна Партія констатує, що демократична коаліція, утворена під час дострокових парламентських виборів, на жаль, не виправдала сподівань виборців. Залишились нереалізованими положення Коаліційної угоди про європейську інтеграцію України і вступ до НАТО. Не прийнято більшість із визначених вкрай необхідних базових законів, на основі яких в країні можна було б реалізувати системні зміни в напрямку демократії та ринкової економіки.
Українська народна партія у рамках роботи демократичної коаліції не знайшла розуміння колег з фракції БЮТ у питаннях щодо розвитку малого підприємництва, відродження українського села, захисту інформаційного і культурного простору, відновлення історичної справедливості щодо борців за незалежність України - членів ОУН та вояків УПА, справедливого і цивілізованого врегулювання україно-російських відносин (зокрема щодо повернення Україні боргів Ощадбанку СРСР, щодо умов базування Чорноморського Флоту РФ у Севастополі, демаркації україно-російського кордону) та цілого ряду інших.
Замість захисту національних інтересів, як передбачалось Коаліційною угодою, БЮТ разом з Партією регіонів зайнявся творенням єдиного неконституційного центру влади, так, як це було за комуністів.
В умовах цинічної і відвертої зради з боку партнерів по демократичній коаліції, рішення фракції НУ-НС про вихід із коаліції було єдино можливим. Депутати НУ - НС і Української народної партії зокрема, не мали морального права прикривати перед українським суспільством зрадницьку і антидержавну політику БЮТ.
Перед своїми виборцями і Партія регіонів, і БЮТ декларують несумісність власних ідейних переконань. Але спільні голосування щодо грузинського питання та щодо зміни базових засад у функціонуванні української влади - повернення до старого антиконституційного Закону про Кабмін, спрощення процедури імпічменту Президента, призначення керівництва СБУ, про місцеві державні адміністрації - свідчать про єдину антиукраїнську, олігархічну сутність цих політичних сил.
Відмовившись засудити російську агресію проти Грузії і підтримати територіальну цілісність цієї країни, БЮТ разом з комуністами й регіоналами не лише свідомо вбиває клин між Україною й цивілізованим світом, але й створює передумови для зазіхань на територіальну цілісність України.
Українська Народна Партія переконана, що українські виборці належно оцінять антидержавницькі дії БЮТ у змові з Партією регіонів та комуністами, і не забудуть зради своїх інтересів, як у свій час не забули і не простили зради О.Мороза".