УПЦ МП юридично визнала анексію Криму і передала Росії дві кримські єпархії (відео)
Юристи заявили, що проти керівництва Української православної церкви Московського патріархату можуть відкрити провадження за державну зраду
В журналістів програми ТСН.Тиждень, яка виходить на телеканалі «1+1», опинилися документи, які свідчать про те, що найвищі керівники Української православної церкви Московського патріархату юридично визнали Крим частиною Росії, передавши усе майно двох кримських єпархій на баланс Російської православної церкви (РПЦ).
Народні депутати вже приготували колективне звернення до керівництва держави і правоохоронних органів з цього приводу.
«Почався процес тихої передачі юридично кримських єпархій в лоно Російської церкви. Ми довго не могли повірити, що таке могло статися, аж поки не побачили скандальне рішення священного синоду Української православної церкви. Ще влітку і наприкінці 2014-го єпископи УПЦ МП фактично і юридично визнали Крим російським», – заявив провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії Олександр Саган.
Так, у червні, а потім у грудні 2014 року синод прийняв зміни до статутів двох із трьох кримських єпархій.
«Юридично і де-факто, судячи з тих змін, які внесені до статуту, і власне, там прямо написано, що розміщеним центром Сімферопольської і Кримської єпархій є Республіка Крим, яка є суб'єктом Російської Федерації. Тим самим фактично визнана анексія Криму Російською Федерацією, що, на мій погляд, є державною зрадою. Фактично відбулася завуальована передача цих двох єпархій Російській церкві», – уточнив Саган.
Нові статути цих єпархій вже зареєстровані у Федеральній податковій службі Росії. Згідно зі статутом, усе майно, що належить єпархіям і їхнім канонічним підрозділам, є майном Російської православної церкви. Тобто, за рішенням синоду УПЦ МП на чолі з митрополитом Київським Онуфрієм, який на виборах предстоятеля був фаворитом Кирила, усе майно Феодосійської і Сімферопольської єпархій оголошено власністю Російської церкви.
«Така передача повинна бути узгоджена церквою із державою, оскільки держава свого часу надавала дуже багато земельних ділянок у безоплатне користування для церковних парафій і монастирів», – наголосив Саган.
Юристи заявили, що за такі дії керівництва Української православної церкви МП настає кримінальна відповідальність.
«За такі дії Кримінальним кодексом України передбачено як мінімум дві статті – це 111-та (державна зрада) і стаття 191-ша (незаконне заволодіння майном, використовуючи своє службове становище). Санкція статей передбачає до 15 років ув'язнення. Так, ці особи, які брали участь в отаких незаконних діяннях, можуть бути заґратованими», – розповів юрист Іван Боднарук.
За даними ТСН, саме керуючий справами УПЦ МП Антоній, який дуже наближений до патріарха Кирила, із благословіння останнього провернув авантюру з перереєстрацією статутів і фактичною передачею кримських єпархій Росії. Саме Антоній переконав предстоятеля церкви Онуфрія зрадити свою державу.
«Основні виконавці – митрополит Антоній і Онуфрій – були в курсі цих усіх справ. Онуфрій і Антоній на сьогодні не є самостійними гравцями у цьому питанні. Держава Україна повинна зробити висновки з цього скандалу, який стався в Криму, тому що наступними будуть Донецька і Луганська області – завтра подібні речі відбуватимуться і там», – переконаний провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії Олександр Саган.
Зазначимо, згодом юридичний відділ УПЦ МП заперечив інформацію про визнання анексії Криму і передачу Росії двох кримських єпархій.