Уряд Великобританії відмовився проводити другий референдум щодо членства в ЄС
Уряд Великобританії відмовив авторам і підписантам петиції, які вимагали проведення повторного референдуму про членство країни в ЄС.
У відповіді уряду на петицію, підписану понад 4 млн осіб, наводиться оцінка прем'єр-міністра Девіда Кемерона, який заявив, що референдум про членство в ЄС став одним із головних дослідів демократії в історії країни, в ньому взяли участь 33 млн осіб. Закон про референдум пройшов усі належні стадії, він був узгоджений у Палаті громад і Палаті лордів. Закон чітко описує правила проведення та не передбачає ні введення порогу мінімальної явки, ні обмежень по різниці між голосами за і проти.
Зазначимо, що автори звернення закликали британський уряд ввести нову норму, згідно з якою в країні слід провести повторний референдум у разі, якщо в первісному голосуванні взяли участь менш ніж 75% виборців, а одна з позицій набрала менш ніж 60% голосів.
Водночас петицію таки розгляне парламент Великобританії, оскільки на її підтримку виступили понад 100 тис. осіб.
Петиція про переголосування стала найпопулярнішою з моменту створення цього інструменту вираження громадської думки в 2011 році.
Нагадаємо, 23 червня в країні відбувся референдум. За його результатами 52% виборців підтримали Brexit при 48% противників цього рішення при явці 72% громадян.
Референдум зруйнував баланс в самій країні і Євросоюзі: прем'єр-міністр Девід Кемерон оголосив про свою подальшу відставку, як і інші лідери британських партій. Шотландія заявила, що хоче залишитися членом ЄС, у зв'язку з чим тут оголосили про підготовку нового референдуму про незалежність Шотландії від Великобританії.
Після цього лідери Євросоюзу прийняли спільну заяву, в якій закликали владу Великобританії якнайшвидше почати реалізацію рішення про вихід з ЄС.