Карети «швидкої допомоги» до львів’ян приїжджатимуть на виклик швидше. Принаймні такого результату очікують на Львівській станції швидкої медичної допомоги. Усі спецмікроавтобуси обладнали GPS-трекерами. Тепер кожна машина під пильним контролем.
Тож відтепер диспетчери бачать в реальному часі кожну свою машину на мапі міста. А це близько півсотні автівок. Відтак передають виклик найближчій бригаді.
«Якщо у нас є просп. Чорновола, 5, то ми дивимося, що в нас на проспекті є машина 79. Є бригада. Якщо вони не вільні, то є 50 на Кривоноса», – пояснила завідувач оперативного відділення станції швидкої допомоги Ольга Теницька.
На все це йдуть лічені секунди, а не хвилини, наголошують у кол-центрі станції швидкої допомоги. Отож, бригади приїздять на виклик оперативніше. А це дуже часто може врятувати комусь життя, запевнила лікар медицини невідкладних станів Любов Писаренко.
«Чим швидше ми доїдемо, тим більше ми можемо користі принести тій чи іншій людині. І якщо оператор буде бачити найближчу бригаду до виклику, то виграють усі», – певна лікар.
Відтепер у базі даних доступний і кілометраж кожної «швидкої». Де саме заховані GPS-ретранслятори навмисно не афішують. Тож водії від такої прискіпливої уваги до себе з боку керівництва не в захваті.
«Якщо вони кажуть, значить щось знають. Мені все одно. Ну що воно мені дає. Воно мені не допомагає», – розповів водій карети спецмашини Ярослав.
Облаштувати всі машини супутниковим зв’язком, за словами керівника Львівської станції швидкої допомоги Наталії Поважук, обійшлося в 90 тис. грн.
«Це є наші гроші, позабюджетні, тобто які ми заробили на обслуговування змагань, концертів. Ми це собі наскладали і дуже тішимося, що ми це придбали», – наголосила вона.
Додамо, що це перший такий проект на Західній Україні. Кілька років тому GPS-обладнання встановили у всі «швидкі» Харкова.