Найбільш плідним львівським мажоритарником у Верховній Раді виявився Володимир Парасюк. Він не лише «витягнув на світло» Василя Пісного, а й написав за минулий рік найбільше законопроектів.
Окрім цього у Парасюка ще й один із найвищих показників ефективності – шість законопроектів, над якими він працював, стали чинними. Кращий результат лише у Оксани Юринець (7).
Загалом львівські мажоритарники впродовж року у парламенті долучилися до написання 243 законопроектів, а це близько 5% від їх загальної кількості. Більшість із цих документів не стосуються передвиборчих програм депутатів і написані у співавторстві з депутатами з інших регіонів (лише 54 мають серед співавторів двох або більше депутатів, обраних у Львівській області).
Експерти громадянської мережі ОПОРА проаналізували ефективність 12 народних депутатів, які на останніх виборах до парламенту обиралися у мажоритарних округах Львівської області. Зважали не лише на відвідуваність сесій і кількість підготовлених законопроектів, а й на те, як часто ці депутати просувають ініціативи, які стосуються Львівщини, та чи співпрацюють один із одним.
Рівень персональної взаємодії депутатів-мажоритарників Львівщини (для збільшення клацніть на фото)
І от виявилося, що у розмовах про активне львівське лобі явно перебільшують рівень співпраці самих мажоритарників – ті не часто пишуть разом законопроекти.
«Коли лише була обрана Верховна Рада, то чи не найбільше говорили про те, як добре буде представлена Львівщина у парламенті, що можна говорити навіть про певне лобіювання інтересів Львівщини. Тож ми вирішили подивитися, наскільки в законопроектній роботі депутати-мажоритарними взаємодіють між собою. І загальний висновок, до якого ми прийшли, такий, що системної скоординованої роботи на рівні львівських мажоритарників немає. Тобто ніякого львівського лобі, яке було б націлене на вирішення проблем цього регіону, немає», - розповідає аналітик громадянської мережі ОПОРА Олександр Небирикут.
Активність законотворчої діяльності депутатів (ОПОРА)
За його словами, можна виділити лише дві групи львівських мажоритарників, які частіше за інших разом працюють над законопроектами.
«У нас вибудовується постійна синхронізація законопроектних ініціатив між Добродомовим, Матківським та Мусієм. Вони були співавторами близько 20% усіх спільних законопроектів від мажоритарників Львівщини. І подібна взаємодія спостерігається між депутаткою Юринець і Ярославом Дубневичем», - розповідає Олександр Неберикут.
Водночас є один законопроект, до написання якого долучилися 10 із 12 львівських мажоритарників. Це проект зміни Конституції України, що стосувався визнання положень Римського статуту, що дозволило б розглядати звернення України в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі і судити колишніх українських чиновників. Втім, ініціаторами цього законопроекту загалом було близько 150 депутатів ВР, то ж і тут не було цілеспрямованої співпраці львів'ян.
Загалом з-поміж депутатів-мажоритарників від Львівщини найбільше законопроектів написали Володимир Парасюк, Оксана Юринець та Дмитро Добродомов. Найменше – Андрій Лопушанський та Андрій Кіт.
Відвідуваність пленарних засідань (ОПОРА)
Найбільш дисциплінованим львівським мажоритарником виявився Михайло Бондар, який пропустив всього п'ять пленарних засідань. Найбільше пропусків у Андрія Лопушанського (44).
Далі – детальніше про результати діяльності кожного з 12 мажоритаників Львівщини.
Тарас Батенко (позафракційний)
За рік роботи у Верховній Раді Тарас Батенко долучився до розробки 19 проектів нормативно-правових актів (14 законопроектів і 5 проектів постанов). Із них чинними стали лише чотири документи.
На відміну від більшості інших мажоритарників Тарас Батенко часто самостійно працює над законопроектами (принаймні у третині випадків). Постійних партнерів по написанню законопроектів у нього немає, однак Батенко часто співпрацює із іншими львівські мажоритарниками – Дмитром Добродомовим, Богданом Матківським та Олегом Мусієм.
За 12 місяців Батенко скерував 39 запитів, двічі виступав у сесійній залі і підготував одну поправку до закону, яка, щоправда, не була врахованою.
За даними письмової реєстрації, відвідуваність народного депутата становить 78% (він пропустив 25 зі 116 пленарних засідань парламенту). Окрім цього він був відсутнім на 6 із 21 засіданнях профільного комітету.
Михайло Бондар («Народний фронт»)
За рік роботи Михайло Бондар зареєстрував 18 законопроектів та 3 проекти постанов. Більшість із них стосуються паливно-енергетичної тематики (Бондар є головою підкомітету з питань вугільної промисловості парламентського комітету з питань ПЕК).
Усі його законопроекти написані у співавторстві з іншими депутатами. За рік роботи він також вніс 19 поправок до трьох законопроектів, які розглядалися у парламенті (14 із них були враховані в кінцевому тексті документу).
Бондар зареєстрував 14 запитів, лише два з яких стосувалися проблем його округу (ремонту доріг). Усього за рік роботи він з невідомих причин пропустив лише 5 засідань ВР (зі 116) та 1 засідання комітету (із 21). За цей час депутат 13 разів виступав, хоч у половині випадків він просто передавав слово іншим депутатам.
Дмитро Добродомов (позафракційний)
Дмитро Добродомов є співавтором 34 проектів законів та 11 проектів постанов (розроблених самостійно проектів у нього, як і у Бондара наразі немає). Більшість із них стосуються питань боротьби з корупцією, що напряму пов’язане з його роботою у комітеті з питань запобігання і протидії корупції. Дві постанови та чотири проекти законів були підтримані депутатами.
З-поміж львівських мажоритарників у ВР найчастіше співпрацює із Парасюком, Матківським та Мусієм. За рік роботи у Верховній Раді Добродомов подав 51 депутатський запит, щонайменше чотири з яких стосуються проблем Львова.
Депутат був відсутній на 10 пленарних засіданнях (із 116) та 5 (із 39) засідань профільного комітету. За цей час він виступав лише п'ять разів (двічі просив передати слово колегам).
Богдан Дубневич («Блок Петра Порошенка "Солідарність"»)
За рік роботи у Парламенті Богдан Дубневич зареєстрував у співавторстві з іншими депутатами 20 законопроектів. Серед них є п’ять проектів постанов (дві з яких підтримані депутатами) та 15 проектів законів (жоден з них не набув чинності).
Також він подав більше 40 поправок, більшість з яких стосувалися Бюджетного кодексу. Проекти законів, подані депутатом, в основному пов’язані з його роботою в бюджетному комітеті.
За рік Богдан Дубневич зареєстрував 30 депутатських запитів, багато з яких стосуються окремих проблем, пов'язаних із Львівщиною. Він був присутнім на 85% засіданнях парламенту (пропустив 17 засідань). Також Дубневич пропустив одне із 33 засідань профільного комітету. За рік роботи у парламенті Богдан Дубневич мав всього чотири виступи на засіданнях.
Ярослав Дубневич («Блок Петра Порошенка "Солідарність"»)
За рік роботи депутатом VIII скликання Ярослав Дубневич долучився до розробки 40 законодавчих ініціатив, з яких 14 є проектами постанов (13 подані самостійно), а інші – це проекти законів, написані у співавторстві з іншими депутатами.
За цей час Ярослав Дубневич подав більше 150 поправок до законопроектів, які розглядалися під час засідань. Також він подав 51 депутатський запит, серед яких є кілька таких, що стосуються проблем його округу.
Він був присутній на всіх 19 засіданнях профільного комітету, і, за даними письмової реєстрації, на 105 зі 116 пленарних засіданнях ВРУ. За цей час Дубневич 16 разів виступів, при цьому у 9 випадках він представляв з трибуни законопроекти або ж позицію комітету.
Андрій Кіт («Блок Петра Порошенка "Солідарність"»)
За минулі 12 місяців Андрій Кіт брав участь у розробці 13 нормативно-правових актів (10 законопроектів і 3 проекти постанов). Жоден із них так і не набув чинності. Немає серед них і таких, що були б написані самостійно.
Андрій Кіт часто співпрацює із мажоритарником з Тернопільської області Миколою Люшняком, а окрім нього був співавтором документів разом із Оксаною Юринець, Ярославом Дубневичем, Володимиром Парасюком та Ігорем Васюником.
Загалом, згідно з аналізом ОПОРИ, законопроекти Андрія Кота мало пов'язані між собою або ж із роботою його комітету (аграрної політики) – найчастіше вони стосуються поодиноких проблем.
За цей час Андрій Кіт подав 8 депутатських запитів, три з яких стосуються виключно проблем округу. При цьому два запити стосувалися перевірки діяльності ТзОВ «Стрийське АТП».
За даними письмової реєстрації Андрій Кіт 23 рази пропустив засідання Верховної Ради з невідомих причин, а також 2 із 18 засідань свого комітету. Також він упродовж року роботи у парламенті жодного разу не виступав у сесійній залі.
Андрій Лопушанський («Блок Петра Порошенка "Солідарність"»)
Андрій Лопушанський за рік часу долучився до підготовки 11 документів (один із яких написаний самостійно).
За цей час він також підготував шість депутатських запитів, два з яких стосувалися проблем Львова (щодо освітньої субвенції для Львівщини та коштів для ремонту Театру ім. Заньковецької).
Однак упродовж останніх 12 місяців Андрій Лопушанський жодного разу не виступав під час пленарних засідань Верховної Ради. Також він є депутатом із найгіршою серед львівських мажоритарників відвідуваністю ВР (був присутній лише на 63% пленарних засіданнях Ради і на 81% засіданнях комітету).
Богдан Матківський (позафракційний)
За період депутатства Богдан Матківський зареєстрував 19 законодавчих ініціатив (лише одна з яких розроблена депутатом самостійно). Два документи, до розробки яких долучився депутат, стали чинними.
Зазвичай він працює над документами, що стосуються забезпечення військовослужбовців. Нерідко пише законопроекти разом із Дмитром Добродомовим та Олегом Мусієм.
Матківський не часто виступає у Раді – мав лише шість виступів (з яких один раз просив передати слово іншому депутату). За рік він подав 12 запитів.
Відповідно до письмової реєстрації, він пропустив 9 з 119 засідань через хворобу та ще 12 – із невідомих причин. Також Матківський не був присутній на 6 з 20 засідань комітету.
Олег Мусій (позафракційний)
Більшість законодавчих ініціатив Олега Мусія стосуються медичної сфери – 18 з 37. Загалом він зареєстрував 33 законопроекти та 4 проекти постанов. Нерідко разом із Добродомовим та Матківьким є співавтором одних законопроектів.
Три законопроекти Мусій розробляв самотужки, одним із них пропонувалося перейменувати копійку в рубль. Загалом з його ініціатив чинними стали всього три документи.
Депутат 19 разів виступав у ВР і за час депутатства подав 14 запитів, більшість з яких також стосуються його профілю. Втім, серед них є щонайменше три, які стосуються проблем Львова (зокрема запит щодо відміни потягу «Львів-Київ»). Олег Мусій був присутнім на 103 з 119 засідань ради і на 19 із 23 засідань комітету.
Володимир Парасюк (позафракційний)
З-поміж львівських мажоритарників Володимир Парасюк підготував найбільше законопроектів (51). Із них шість стали чинними. Найчастіше Парасюк є одним із співавторів законопроекту, однак в кінці листопада зареєстрував шість самостійних ініціатив. Із львівських мажоритарників найбільше співпрацює із Добродомовим та Юринець.
Протягом року він 22 рази виступав у парламенті, хоч це частіше стосувалося критики уряду, а не безпосередньо якогось законопроекту. Також він подав 34 запити, більшість з яких стосувалося фактів корупції чи бездіяльності чиновників.
За даними письмової реєстрації, Парасюк 26 разів був відсутній на пленарних засіданнях із невідомих причин (зі 116 засідань). Невисокою є і його участь у роботі профільного комітету – він пропустив 10 із 39 засіданнь.
Ірина Подоляк («Самопоміч»)
За рік роботи у Раді депутат Ірина Подоляк стала співавтором 28 законопроектів. Вона активно співпрацює із колегами з інших комітетів, а із львівських мажоритарників час від часу розробляє законопроекти разом із Юринець.
Ірина Подоляк подала 14 депутатських запитів, більшість з яких стосуються Львова та регіону (щодо Театру ім. Заньковецької, поїзду Харків-Львів). За рік роботи вона 8 разів виступала у ВР, двічі з яких просила передати слово іншим.
Відвідуваність пленарних засідань, за даними письмової реєстрації, становить 91% (присутня на 107 засіданнях Ради). Присутність на засіданнях комітету становить 90% (взяла участь в 19 засіданнях, на 2 була відсутня).
Оксана Юринець («Блок Петра Порошенка "Солідарність"»)
За рік роботи у Верховній Раді Оксана Юринець долучилася до розробки 45 проектів, сім з яких були успішно проголосовані. Активно співпрацює із Ярославом Дубневичем, Дмитром Добродомовим та Володимиром Парасюком.
Вона також подала 13 депутатських запитів, два з яких стосувалися Львівщини. За час роботи Оксана Юринець мала 10 виступів з трибуни та ще 9 із місця.
Загалом депутатка пропустила 19 пленарних засідань (6 з яких з невідомих причин, інші – у зв’язку з відпусткою та відрядженням), що становить 83,6 %, а також сім (з 34) засідань профільного комітету (79,4 %).