В Чечню привезли тіла загиблих в Донецьку терористів
За минулу добу в Чечню привезли від 35 до 40-45 тіл бійців, загиблих під час військових зіткнень на Донеччині.
Кілька десятків жителів Чечні, які брали участь у бойових діях в Україні і загинули в Донецькій області, доставлені за минулу добу на батьківщину, стверджують чеченські очевидці. В силових структурах республіки цю інформацію не коментують, інформує «Кавказский узел».
За даними керівника української оперативної групи з інформування про антитерористичної операції Владислава Селезньова, у Донецькій області на боці незаконних збройних формувань воює велика кількість вихідців з Кавказу.
У свою чергу жителі Чечні повідомили, що загиблі вихідці з республіки воювали на Донбасі на боці сепаратистів.
«У мене родич працює в силових структурах. Він розповів, що вчора в республіку з України були привезені кілька десятків тіл загиблих там наших хлопців, які воювали на боці ополчення. Більшість убитих з Гудермеського, Шалінського і Урус-Мартанівського районів. В один з районів начебто привезли шість трупів, в іншій – чотири. Але цю інформацію особливо не поширюють. Тому що таку вказівку віддано керівництвом. Загиблих ховають на місцевих кладовищах», – розповів один із жителів Чечні.
Як стверджує житель Шалінського району Чечні Апті, у боях в Україні беруть участь бійці колишніх батальйонів спеціального призначення та добровольці з інших структур.
«Коли кажуть, що там немає чеченців, це відверта брехня. За останні два тижні туди направлені бійці колишніх батальйонів спеціального призначення «Запад» і «Восток», які підкорялися ГРУ. Є також і добровольці з інших структур. Про понесені там втрати також ніхто не каже», – повідомив він.
На думку екс-депутата парламенту самопроголошеної ЧРІ часів правління Джохара Дудаєва, участь чеченців у бойових діях на території України не є чимось незвичайним.
«Практика використання чеченців і представників інших народів Північного Кавказу у вирішенні тих чи інших конфліктів, в яких порушувалися інтереси Росії, застосовувалася ще на початку 90-х років. Достатньо пригадати події в Нагірному Карабасі і Абхазії, де воювали такі чеченські польові командири, як Умалт Дашаев, Шаміль Басаєв, Руслан Гелаєв та інші, які потім стали широко відомими», – розповів екс-депутат на умовах анонімності.
За його словами, в Україну кинули так званих «кадировців».
«Туди їдуть найманці, яким обіцяли гарні гроші, і ті, кого туди як би відрядили по службі. В цілому, населення дуже негативно ставиться до того, що сьогодні відбувається на сході України, тому що наш народ протягом останніх 20 років двічі випробував на собі всі жахи війни», – додав екс-депутат парламенту.
У свою чергу представники силових структур Чечні стверджують, що всі співробітники підрозділів правоохоронних органів республіки «знаходяться в місцях своєї постійної дислокації і не виконують жодних завдань за межами регіону».
«Наших співробітників в Україні немає. Можливо, там знаходиться деяка кількість добровольців, але до силових структур республіки вони відношення не мають. Що ж стосується даних про загиблих в Донецьку жителів нашої республіки, то якоїсь достовірної інформації з цього приводу у нас немає», – заявив офіцер силових структур Чечні.