В галереї Львівської академії мистецтв – найкращі дипломні за 70 років

Кафедра художнього текстилю виставкою святкувала 70-річчя

Головні новини Львова 26.09Оксана Сенишин, 26 вересня 2016, 21:07 1174 0

Кафедра художнього текстилю Львівської академії мистецтв запрошує на виставку до своєї галереї. Там і гобелени, які, насиченою барвою, дуже нагадують живопис, і сучасні експериментальні панно, і просторовий текстиль. Найкращі дипломні роботи. Найдавніша з них – монументальна «Тустань» в техніці «гарячий батик» колишньої студентки, а теперішньої викладачки Софії Бурак.

«Робота була створена у 1984 році, коли тільки-но розпочиналися розкопки Тустані. Ця робота так і називається «Фортеця Тустань». Професор кафедри Ігор Боднар возив тоді студентів в Карпати на розкопки і Софійка Була серед них», – розповіла професор кафедри художнього текстилю академії мистецтв Таміла Печенюк.

Коли кафедра лише зародилася, на ній студентів навчали розвивати тогочасну повоєнну легку промисловість. Тому брали приклад з мистецьких вишів Москви та Ленінграда. Навіть першими викладачами кафедри стали їхні випускники. Однак у 1960-х наші викладачі наважилися експериментувати: вводили мотиви народного мистецтва і в одягові тканини, і в килими, гобелени, панно.

«Маємо на виставці й єдину курсову роботу. Але чому ми долучили її? Тому що її створили у 1982-му студенти 2-го курсу. Тоді вони вивчали народну плахту: не лише оглядали зразки, а відтворювали на наших верстатах. Це робота, просякнута народним українським духом», – уточнила Таміла Печенюк.

Саме з кафедри художнього текстилю виросла окрема кафедра дизайну одягу. А ще талановиті митці: головний художник «заньківчанської» сцени Мирон Кипріян, знана килимарка та політв’язень Стефанія Шабатура, народний художник Олег Мінько.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук