В Луцьку на День Незалежності відбудеться Другий всеукраїнський фестиваль графіті
24 серпня у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки Луцька стартує 2-й Всеукраїнський фестиваль графіті. У фестивалі візьмуть участь понад два десятки митців із Луцька, Рівного, Тернополя, Львова, Києва, Одеси.
Як повідомив власкор ZAXID.NET, мета фестивалю - популяризація стилю графіті як художнього мистецтва; підтримка талановитої, творчої молоді шляхом створення постійно діючого Фонду підтримки творчої молоді; широка реклама Луцька, його історії, традицій, культури.
Урочистому відкриттю фестивалю передуватиме марш-парад джазового оркестру та колективу барабанщиць, що стартуватиме об 11.00 з Київського майдану.
Майстри графіті змагатимуться у двох номінаціях. У номінації "Моє місто - моя історія" райтери зображуватимуть на фестивальній стіні (розмір 2.40м х 25 м) історію Луцька, починаючи з 13 століття по сьогодення. У номінації "Супер-лого" малюватимуть логотипи спонсорів та меценатів фестивалю, використовуючи власне бачення лого, застосовуючи власні оригінальні шрифти, втілюючи власну ідею.
Фестиваль закінчиться урочистим концертом за участі гурту "Антрацит" (Уганда), брейк-дансу, джазового оркестру, переможців телепроекту "Шанс" - Адама Горбатюка та Дмитра Цибульського.
Частина коштів, вилучених від спонсорів фестивалю, піде на створення регіонального Фонду підтримки творчої молоді. Зокрема, переможці фестивалю отримуватимуть протягом року щомісячні стипендії в розмірі від 200 до 1 000 гривень. Загальна сума стипендій для переможців фестивалю - 65 000 гривень.
Графіті - частина сучасної культури та міського способу життя. Вулиці стають яскравішими, а в художників є можливість проявити свої творчі здібності. Оформлення бетонних будівель, потягів і т.д. часто робиться на страх і ризик самого райтера.
Тому художникам часто доводиться працювати під прикриттям ночі і швидко втікати від міліції та розлючених громадян. Це вимагає дуже доброї фізичної підготовки, багато райтерів використовують для швидкісного пересування скейти, ролики, велосипеди, скутери.
Головним для людини, яка називає себе райтером, є культура графіті. Райтер не повинен псувати цінні будівлі, зовсім інша справа - пожвавити прісний і похмурий пейзаж новобудов або індустріальної зони.
Друге правило графіті: ніколи не закрашувати малюнки колег-райтерів. Це не робить художникові честі, а якщо особа шкідника буде встановлена, йому загрожують неприязнь і ганьба.