В Німеччині закрили останню шахту з видобутку кам’яного вугілля
Наразі в Німеччині продовжать видобувати лише буре вугілля
В Німеччині у п’ятницю, 21 грудня, закрили останню в країні вугільну шахту, на якій видобували кам’яне вугілля. Церемонію закриття останньої шахти в Ботропі у Рурському басейні транслювали в прямому ефірі німецькі телеканали, повідомив «Укрінформ».
«Це чорний день. Останній чорний день. Ми відмовляємося від видобутку вугілля остаточно і безповоротно», – сказав Петер Шрімпф – голова Ruhrkohle AG, найбільшої німецької вугледобувної корпорації.
У церемонії закриття останньої в Німеччині вугледобувної шахти брали участь федеральний президент ФРН Франк-Вальтер-Штайнмаєр, голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, німецькі політики, священики і вже колишні шахтарі. На закритті президентові Німеччини також подарували шматок кам’яного вугілля.
«Це не просто шматок вугілля. Це історія... Цей день трагічний не тільки тому, що закривається шахта, а тому що закінчується ціла епоха для вас», – сказав Штайнмаєр.
Вугілля зіграло величезну роль у створенні економічної могутності Німеччини. Однак вже з кінця 1950-х німецьке вугілля почало програвати в ціні імпортованому, а також іншим носіям, у галузі почалася криза. З 1960 до 2000 року кількість шахт у ФРН скоротилася зі 146 до 12. Останні 3 роки в країні працювали лише дві шахти із сукупною річною продуктивністю менше 4 млн тонн.
Влада відкладала момент повного закриття шахт, щоб якомога більшій кількості шахтарів забезпечити нові робочі місця. Більшість із 3500 шахтарів, які залишалися, цьогоріч достроково виходять на пенсію. Інші перейдуть на адміністративну роботу, в пожежні частини, на роботу в аеропортах або на вокзалах, деякі можуть пройти перепідготовку на інші спеціальності.
При цьому Відмова від видобутку вугілля не означає відмову від використання імпортного енергоносія, а також від бурого вугілля, яке продовжують видобувати. Однак створена влітку нинішнього року урядом ФРН «Вугільна комісія» розробляє федеральний план повної відмови від вугілля.