В Одесі cвобода слова є лише в соціальних мережах, - експерт
В Одесі бути власником телевізійного каналу – це модно, це мейнстрім. Причому робота таких телеканалів зосереджена не на партію, а на персону. Відтак, відповідні новини і програми показують.
Про це 16 червня на семінарі за участі провідних одеських інтелектуалів «Хто такі одесити і що вони можуть?» розповіла медіаексперт Зоя Казанжи.
«На офіційному сайті Національної рада України з питань телебачення і радіомовлення у державному реєстрі телерадіоорганізацій зафіксовано, що в Одесі зареєстровано 108 телеканалів, з них, я порахувала, активнодіючих – 40. Одесити, переважно не читають, вони дивляться. Людина з ТБ – це гуру, одеські ведучі – популярні. Їм вірять», - зазначила експерт Одеси.
Вона розповіла, що телеканали в Одесі діляться на опозиційні (м’яка опозиція та поміркована) і провладні (телеканал АТВ лідера партії «Родина» Ігоря Маркова, телеканал орієнтований на мера міста О.Костусєва та на місцевого лідера Партії регіонів Г.Труханова).
«У нас (в Одесі – ред.) немає незалежних телеканалів, як у вас, наприклад, той же канал «24», в якому просто новини. Друкована преса у нас не дуже популярна. Свого часу (1996-97 р.) добре сприймалася «Вечірка», але після вбивства редактора більше ніяка газета не зайняла такого місця. У нас близько 30 активних новинних сайтів, які чітко модеруються. Зокрема, дуже популярний «Одеський форум», куди закидають політичні теми, він дуже жорстко модерується. Це пояснюють тим, що «ми платимо за утримання сайту і відповідно, стираємо те, що хочемо». Свобода слова є лише в соціальних мережах, але ви самі знаєте, як частіше використовують соцмережі», - поінформувала Зоя Казанжи.
Вона розповіла, що найпопулярнішим телеканалом є АТВ, який за останнім опитуванням дивляться 52% одеситів, щоправда рівень довіри до цього каналу є меншим. За її словами, цей телеканал робить дуже якісні програми, але також розпалює міжнаціональні інтереси, чітко формує образ ворога, підливає масла у вогонь Григорій Кваснюк, який не толерантно висловлюється у бік львів’ян та інших мешканців України; ставить провокативні запитання з відповідями «хто винен: а)бандерлоги, б)хохли» і т.д., використовує телебачення для залякування, наприклад, одна журналістка написала матеріал, який не сподобався, і він в ефірі сказав, що вона написала дурне, і якщо хтось хоче їй сказати кілька слів, то ось її телефони - назвав і домашній і мобільний.
«В Одесі настільки анонсували 9 травня у Львові, що 9 травня всі сиділи з пультом перед телевізором… Тепер вони готуються до 22 червня. Хоча є сумніви, що вони сюди поїдуть», - зазначила Зоя Казанжи.