В опозиції з Януковичем не мир, а перемир’я, – політолог
У зв’язку з наближенням Вільнюського саміту, де очікується підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, між опозицією та Віктором Януковичем запанувало перемир’я, але не мир, вважає політолог Вадим Карасьов.
«Йдеться не про вічний мир, за Кантом, а про перемир’я. Після кожного перемир’я виникають нові підстави для війни, кожне перемир’я закінчується війною, а кожна війна – миром. Тут мова йде не про мир, а про перемир’я», – зазначив Вадим Карасьов у коментарі для ZAXID.NET 20 вересня.
За його словами, опозиція на сьогодні вимушена йти на перемир’я, бо повинна діяти в євроінтеграційному порядку денному, який на сьогодні формує і модерує влада. «В цьому сенсі поле опозиції – дуже обмежене», – наголосив Вадим Карасьов.
Однак йдеться саме про перемир’я, а не про мир, бо залишається проблема Юлії Тимошенко, пояснив політолог.
«Європейці не знімають цю проблему, яка обмежує їх у тому, щоб говорити про стопроцентну гарантію підписання Угоди про асоціацію. Це сьогодні нагадали президенту Януковичу в Ялті. Є й інші проблеми і питання європейської політики, щодо яких в опозиції і влади будуть об’єктивні розбіжності. Врешті-решт закінчиться саміт у Вільнюсі, закінчиться євроінтеграційне свято, під час якого політичні гармати мовчать і ніхто не веде бойових дій, і настануть нові політико-економічні будні, тож боротьба почнеться з новими силами», – зазначив Вадим Карасьов.
Серед потенційних конфліктних моментів політолог вказав складну економічну ситуацію, питання бюджету і підготовку до старту президентської кампанії.
Щодо питання Юлії Тимошенко Вадим Карасьов наголосив, що воно призводитиме до боротьби, незалежно від того, чи буде її звільнено, чи ні. «Судячи останніх інтерв’ю Юлії Тимошенко, вона рветься в бій, рветься в президентську кампанію, щоб опозиція змогла переграти чинну владу. Так що спокій нам лише сниться», – зазначив політолог.
Нагадаємо, на саміті в Ялті Арсеній Яценюк заявив, що опозиція пішла на тимчасове перемир'я з владою для підписання угоди про асоціацію з ЄС, але просить вирішити питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Раніше Комісар ЄС Штефан Фюле закликав українську владу співпрацювати з опозицією.
Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.