В пологовому будинку у Львові оновили обладнання на ₴2,5 млн

СуспільствоЗореслава Губарь, 16 березня 2016, 18:41 813 0

У першому міському пологовому будинку у Львові оновили обладнання. Коштувало це понад 2,5 млн грн. Устаткування не лише допомагає майбутній мамі комфортніше пережити пологи, а й часто рятує життя маляті. Лампа для фототерапії, реанімаційний столик для підігріву та спостереження діток, а ще інкубатор. Саме він для недоношеного малюка стає заміною материнського лона.

«Ми утримуємо відповідну температуру – таку, як в утробі мами. Ми отримуємо відповідну вологість – таку, яку потрібно, щоб вона вижила. Уявляєте, вона була стільки місяців в температурі 37,5-38 градусів і тут вона народжується допустимо в 25 градусів», – розповіла завідувач відділення неонатального догляду новонароджених Ліля Миронович.

Якщо ж порушити цей тепловий ланцюжок, маля може отримати ускладнення. Також пологовому будинку докупили три функціональні акушерські крісла-трансформери. Відтепер вони є в кожному пологовому залі. Відтак породілля може обирати зручне для себе розташування. Також кожна кімната оснащена фетальним монітором.

«В нього є табло, на якому висвітлюються всі наші показники, є датчик за станом плода, є датчик за станом скорочення матки, є датчик, який використовується, коли є багатоплідна вагітність», – додала завідувач пологового відділення Світлана Верхівська.

Також є манжет для вимірювання тиску. Ці всі показники часто допомагають уникнути ускладнення при пологах. А ще пологовий будинок відтепер має мобільну систему ультразвуку.

«Це обладнання є надзвичайно важливе для надання якісної невідкладної медичної допомоги жінкам і новонародженим. Це обладнання інколи рятує життя, тому що воно дає змогу швидко, правильно вирішити питання родорозв’язання і надання допомоги», – розповіла головний лікар міського пологового будинку №1 Людмила Шекета.

«Минулого року ми зробили достатньо великі інвестиції в розвиток материнства і дитинства в місті Львові. Назагал близько 10 млн грн було виділено на покращення матеріально-технічної бази наших установ, передусім це придбання сучасного обладнання», – додав начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Переваги від технічного оновлення відчула вже львів’янка Олена. Жінка вже кілька днів щаслива мама.

«Я не знала, як все буде відбуватися, коли мене привезли, я була одна, в окремій чистій кімнаті, стояла нова техніка, є все для мене, для малюка, як і в палаті, все є. Це справжній пологовий будинок, тут справді не почуваєшся, як у лікарні. Це ніби дім, де тобі допомагають вчитися ставати мамою», – розповіла породілля Олена.

Загалом за минулий рік у цьому пологовому будинку, який має статус доброзичливого до дитини, народилося 4,5 тис. малят.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук