В Україні будують 15 сховищ боєприпасів у вигляді залізобетонних «коконів»
Міноборони намагається втілити в життя підходи, які відповідають стандартам НАТО
Після інцидентів з пожежами на військових арсеналах у Балаклії і Калинівці Міністерство оборони розпочало будівництво нових сховищ для озброєння і боєприпасів.
Як повідомили на сайті Міноборони у четвер, 27 вересня, мова йде про 15 сучасних заглиблених (обсипних) сховищ на трьох арсеналах.
«У цьому році почалося будівництво сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів згідно з розробленою цільовою програмою. Обрано об'єкти, де потрібне першочергове втручання і початок будівельних робіт. Розроблено технічну документацію, проведено тендерні процедури і на початку червня стартували будівельні роботи», - йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що Міноборони намагається втілити в життя нові технологічні підходи до забезпечення безпеки боєприпасів, які відповідають стандартам НАТО.
«Нові арсенали, по суті, є своєрідними капсулами для снарядів, ракет і іншого небезпечного військового майна, зважаючи на той факт, що значна його частина досі зберігалася просто неба і була вразливою до несприятливих факторів, не кажучи про можливе застосування противником засобів вогневого ураження», - повідомили в Міноборони.
Перебіг будівництва таких об'єктів - на постійному контролі міністра оборони Степана Полторака, який періодично їх інспектує.
«Головна перевага нових сховищ навіть не в залізобетонних «коконах», які навіть у разі надзвичайної події не дадуть розлітатися на велику відстань боєприпасам, а саме в облаштуванні сучасних автоматичних систем охорони, оповіщення та пожежогасіння, які зводять імовірність негативного впливу людського фактора майже до нуля», - наголосили в Міноборони.
Нагадаємо, в березні минулого року на військовому арсеналі в Балаклії сталася пожежа, а потім почали вибухати боєприпаси. На складі зберігалося 138 тис. тонн боєприпасів, з яких було знищено 70% з них.
У вересні сталася пожежа і вибухи на складах військової частини в Калинівці Вінницької області. В результаті НП евакуювали близько 30 тисяч осіб. Також був закритий повітряний простір у радіусі 50 км від зони спалаху, від поверхні до необмеженої висоти.
У травні минулого року Міноборони отримало 200 млн гривень із держбюджету на відновлення арсеналів.