В Україні офіційно зареєстровано другий випадок дифтерії
Кожен десятий хворий на дифтерію може померти
У четвер, 21 червня, МОЗ офіційно повідомило про те, що у Рубіжному Луганської області зафіксовано два випадки дифтерії, і закликає громадян негайно вакцинуватися, аби не допустити виникнення епідемії.
Перший випадок дифтерії у Рубіжному, як повідомила ZAXID.NET Ольга Захарченко, начальник відділу комунікацій Центру громадського здоров’я МОЗ, був зафіксований ще у січні 2018 року. Захворів чоловік , 1986 року народження. Перш, ніж поставити діагноз – дифтерія – чоловікові провели низку різноманітних аналізів. Вони засвідчили, що у пацієнта таки дифтерія. Чоловік, на щастя, вижив.
«Другий випадок зареєстрували 8 червня. Захворів чоловік, 1982 року народження. В інфекційне відділення його госпіталізували 11 червня. Йому відразу ввели протидифтерійну сироватку і зараз у нього вже є позитивна динаміка», - повідомила Ольга Захарченко.
МОЗ рекомендує і дорослим, і дітям якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії. Вакцина є в усіх регіонах України і надається безоплатно як для дітей, так і для дорослих. Рівень вакцинації проти дифтерії залишається низьким - лише половина українських дітей отримала захист третьою дозою вакцини АКДП у віці 18 місяців минулого року, і менше половини дорослих.
Нагадаємо, на початку року, коли почали фіксувати перші спалахи захворювання на кір, відомий педіатр Євген Комаровський попереджав, що за кором слід чекати дифтерію.
«Кір – це розминка, квіточки, буде гірше. І кір видасться солодкою ягодою на тортику, а тортик – це дифтерія і з нею не все так просто. З кором все простіше, ви один раз зробили щеплення і у вас вже на 80-85% є захистні антитіла. Аби захистися від дифтерії, треба щепитися три рази підряд, як мінімум, потім ще раз через рік і тоді кожні 10 років вакцинуватися. Тому швидко виробити імунітет проти дифтерії не вдасться», - писав Євген Комаровський.
За словами Євгена Комаровського, при дифтерії без сироватки помирає 50% хворих, з сироваткою в найкращих клініках світу все одно помирає 10-15%. Тобто кожний десятий хворий помирає.
Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем.
Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.
Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень — вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні 10 років.