В Україні основними причинами смертності жінок є рак молочної залози та шийки матки
20 жовтня в Україні проходитиме День боротьби із раком молочної залози. "Проблема раку молочної залози та раку шийки матки є надзвичайно актуальною. Ця проблема є більш загрозливою в країнах з розвиненою економікою, оскільки тут жінки менше народжують дітей", - повідомив сьогодні, 8 жовтня, професор, завідувач кафедри онкології Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького Тарас Фецич під час засідання Львівського прес-клубу реформ "Права громадян на ранню діагностику раку молочної залози та його лікування", який проходив у Львівському державному регіональному онкологічному центрі,
Начальник відділу надання медичної допомоги дітям і матерям головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак зазначила, що у Львівській області лише у цьому році, вперше з 1985 року, за 9 місяців було відзначено перевищення народжуваності над смертністю. "Серед причин смертності жінок рак молочної залози та шийки матки займають перші місця. Для того, аби цього уникнути, жінкам слід вчасно проходити обстеження. Рання діагностика - це запобігання раку. За день можна пройти обстеження і при необхідності визначити тактику лікування. На ранніх стадіях це хірургічне втручання, після якого людина повертається до нормального життя, на 3-4 - це додаткове лікування, яке є дороговартісним. Лише одна ампула препарату може коштувати 1,5-2 тис. грн", - розповів в.о. головного лікаря Львівського регіонального онкологічного центру, головний онколог Львівської області Михайло Йомич.
У Львівській області щороку виявляють 600 первинних хворих на рак молочної залози (25% - це вже 3-4 стадія раку), 16 тис. - в Україні, у світі - 1 млн жінок. 30% українських жінок, у яких виявили рак молочної залози, протягом року вмирають. На рак шийки матки за 8 місяців цього року у Львівському державному регіональному онкологічному було проліковано центрі 200 жінок. У 2006 році в області на обліку стояло 2970 тис жінок з захворюваннями шийки матки, в рік виявляють близько 250 хворих, з них 11%, протягом року вмирає. На 100 випадків раку молочної залози у жінок, виявляють 1 випадок раку грудної клітини у чоловіків. Причиною виникнення раку у жінок є відмова від грудного кормління, ранні статеві відносини, неправильне харчування, аборти та брак інформації щодо ранньої діагностики. "Необхідно у школах розповідати цю проблему, як відомо 80% сприймають цю інформацію. Рак з кожним роком молодшає. Треба обов’язково обстежуватися у лікаря та самообстежуватися, бо на ранній стадії жінка не відчуває, що у неї є якесь захворювання", - наголошує доцент кафедри онкології Львівського національного медичного університету ім.. Д. Галицького Наталія Володько.