В Україні освітянин заробляє в 17 разів менше, ніж в Австралії
«Потрібно змінити ставлення суспільства до вчителя і змінити самого вчителя. Вчитель має стати основою середнього класу, його зарплата має зрости… Україна має освіту і науку як резерв економічного розвитку та національної безпеки», – переконана проректор із науково-педагогічної роботи ЛНУ ім. Івана Франка Марія Зубрицька.
Про це вона сказала 21 вересня під час виступу в межах круглого столу Ініціативи Першого грудня.
Зі слів Марії Зубрицької, якісна освіта починається з якісного дошкілля, яке має бути доступним для всіх дітей, незалежно від того, з якої вони сім’ї. Тим часом, каже вона, зарплата українського освітянина становить 3,5 тис. євро на рік, в Австралії – 62 тис. євро на рік, в Словаччині – 18 тис. євро, в Словенії – 37 тис. євро, в Литві – 29 тис. євро.
«Але автоматичне, механічне підвищення зарплати також не гарантує росту якості освіти», – додає проректор ЛНУ ім. І.Франка.
Водночас, наголосила Марія Зубрицька, важливою залишається потреба в модернізації матеріально-побутової інфраструктури українських шкіл.
«У Польщі звинувачували міністра шкільництва, що на всю країну в одній школі – туалет назовні. В нас таких шкіл тисячі», – додала вона.
Марія Зубрицька додає, що освіта має стати не галуззю, яка фінансується за залишковим принципом, а стилем життя кожного українця.
Як інформував ZAXID.NET, фінансист, викладач Києво-Могилянської академії Євген Пенцак вважає, що освіта в Україні має бути доброю, простою, давати позитивні емоції, спонукати до праці.
Нагадаємо, голова комітету Організації Об'єднаних Націй з прав дитини Жан Зерматтен вважає шкільну освіту сильною стороною України: «В Україні ступінь охоплення нею вищий, ніж у Європі, і якість освіти у школах висока».