В Україні стартувала нова програма по боротьбі з торгівлею людьми
Працівники авіаційного сектора в Україні першими в Європі почали навчання, як визначати потенційних жертв торгівлі людьми. Нову програму боротьби з торгівлею людьми започаткував у Києві конгресмен зі США Кріс Сміт.
Про це повідомила парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європі.
"Авіакомпанії, працівники готелів і транспорту перебувають в унікальному становищі з огляду на можливість визначати можливих жертв, щоб їм можна було допомогти", - заявив конгресмен зі США Кріс Сміт, який є спеціальним представником парламентської асамблеї ОБСЄ з питань торгівлі людьми.
Учасники заняття, яке відбувалося в Мінінфраструктури, вчилися, як визначати потенційних жертв торгівлі людьми і як повідомляти правоохоронців про свої підозри, при цьому не порушуючи громадянських свобод і якомога менше втручаючись у графік польотів чи руху транспорту, пише Радіо Свобода.
Крім того, Сміт оголосив свій проект резолюції парламентської асамблеї ОБСЄ про пильність до жертв торгівлі людьми, яка має закликати інші країни запровадити схожі навчальні курси.
Цей проект асамблея має розглянути на своїй сесії, що розпочнеться наприкінці цього місяця.
Нагадаємо, перший заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Дубовик на конференції ОБСЄ у Києві сказав, що українці стали жертвами торгівлі людьми у 57 країнах. Загалом від торгівлі людьми у світі постраждали від 2 до 4 мільйонів осіб, а прибуток синдикатів за рік становить близько $8 млрд.