В Україні з початку року - понад 2300 хворих на кір
Медики продовжують локалізувати спалахи кору в Україні. Про падіння рівня захворюваності поки говорити рано. За словами головного спеціаліста управління громадського здоров'я та відділу профілактики МОЗ Сергія Платова, вживаються всі заходи для того, аби ця інфекція не поширювалася.
«Щоб прогнозувати, буде вона зростати чи йти на спад, потрібно почекати», — сказав він.
«Говорити зараз про спад ми не можемо. Ми проводимо всі необхідні заходи. Застосовуються й карантинні, обмежувальні заходи, вакцинація», — додав він.
За його даними, з початку року в Україні зафіксовано 2310 випадків захворювання на кір.
«Ми будемо прикладати максимум зусиль, щоб локалізувати у тих регіонах, де зараз кір є, на жаль, реєструється», — зазначив представник Мінохоронздоров'я.
Він зазначив, що медики прогнозували спалах кору в Україні.
«Ми зараз говоримо про спалах кору, який ми, по суті, передбачали, тому що для кору характерна циклічність. Тобто періоди, коли зростає захворюваність. Такий період був у нас 2006 році, коли захворіло близько 42 тис. осіб», — сказав Платов, зазначивши, що кожні 5 років спостерігається циклічний підйом захворюваності.
Він пояснив що, захворюваність на кір безпосередньо не пов'язана з погодними умовами. Однак, виходячи з того, що у зимовий період люди більше перебувають у замкненому просторі, є більше скупчення людей, є більше можливості контакту, зростає ймовірність того, що інфекція може швидше передаватися.
Окрім того, фахівець наголосив, що мова про епідемію кору не йде.
«Ми не говоримо зараз про наявність епідемії. Ми говоримо про спалах в окремих областях - в західних регіонах України», — сказав представник Мінохоронздоров'я.
Разом з тим, С.Платов заявив, що значної «міграції» кору з західних регіонів у центральні та східні не спостерігається.
«Значне зростання в тому плані, що перекинувся кір з західних регіонів на інші, на щастя, ми поки не спостерігаємо», — підсумував він.