В Україні зробили перший крок для впровадження реєстрації безхатченків

Народні депутати мають намір передбачити в українському законодавстві реєстрацію бездомних та осіб, які не мають постійного місця проживання за адресою спеціалізованої соціальної установи.

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», за законопроект № 3833 «Про внесення змін до закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» в першому читанні в середу проголосували 230 народних депутатів з 226 мінімально необхідних.

Законопроект передбачає внесення до закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» норми, згідно з якою бездомні та інші особи, які не мають постійного місця проживання, реєструються за адресою спеціалізованої соціальної установи або установи соціального обслуговування і соціального захисту, які створені відповідно до закону «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей».

Документ передбачає, що подання заяви про реєстрацію, зняття з реєстрації і місце проживання таких осіб покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де цим особам надаються соціальні послуги.

Як сказав на засіданні парламенту голова парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря, в Україні зареєстровано 35 тис. безхатченків, але реальні цифри є значно більшими.

«Станом на 1 січня минулого року в Україні було майже 35 тисяч офіційно зареєстрованих бездомних. Але саме тому я погоджуюсь з тими колегами, які вважають, що реальні цифри більші, оскільки не реєструються місця проживання тих бездомних або безпритульних, які проживають у закладах соціального захисту, які створені за договорами з органами місцевого самоврядування, місцевою владою, благодійними фондами або громадськими організаціями, зокрема і міжнародними», — сказав Немиря, якого процитувало видання 112.ua.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук