Вчені розпочали пошук доісторичних металевих метеоритів в Антарктиді
Науковці з Великої Британії організували астрономічну експедицію в Антарктиду у пошуках металевих метеоритів, які впали на Землю у далекому минулому. Про це повідомляється в журналі Nature.
Як зазначається, дослідники переконані, що вивчення цих метеоритів допоможе їм дізнатися більше про формування Сонячної системи. Металеві метеорити утворюються з ядер невеликих планет, які розпадаються на частини. Падаючи на Землю, вони розтоплювали лід Антарктики і глибоко поринали в ньому.
За даними науковців, глобальне потепління призводять до того, що метеорити, які поховані під товщею льоду, починають нагріватися і розтоплювати навколишній лід, через що вони опускаються ще нижче. Саме тому їх не можна виявити за допомогою простих спостережень.
Під час дослідження науковці збираються використовувати спеціальний металошукач, який допоможе їм виявити метеорити з високим вмістом металів у них. Дослідники також підкреслюють, що Антарктида є регіоном з найбільшою ймовірністю виявлення метеоритів, бо саме там до грудня 2015 року було знайдено понад 35 тисяч метеоритів, що становить 66% від усіх метеоритів, знайдених на Землі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, спалах над горизонтом, що його спостерігали мешканці Львівщини 23 січня близько 18:30 виявився болідом метеорита, який згорів у верхніх шарах атмосфери над Брюховичами. Тоді явище викликало жваве обговорення в соцмережах. В Інтернеті одразу з'явилось відео неопізнаного літаючого об'єкта та версія про те, що метеорит впав у брюховицькому лісі. Втім, астрономи одразу запевнили, що велетенський метеорит не вміг впасти у Брюховичах, інакше це відчули б місцеві мешканці, як це було, до прикладу, в Росії кілька років тому, коли метеорит впав у Челябінську.