Схема проста – шахраї знаходять жертву, задурють стареньких і якось замінюють купюри. У поліції навіть відео шахраїв є. Втім, як вони свою аферу провертають і де переховуються – наразі невідомо.
Пан Петро три місяці відкладав пенсію і втратив її за хвилину. Зізнається, що це вперше в житті його так обдурли. У місцевій касі він отримав 4 тис. грн. Про те, що вони не справжні, дізнався у найближчому хлібному.
«Я гроші не рахував, вона видала з книжкою мені і з паспортом, я поклав у внутрішню кишеню. Всі гроші не витягував, лиш одну купюру 100 грн, щоб купити хліба, вона подивилася і каже, що ви мені фальшиві гроші даєте», – згадує мешканець Сокаля Петро.
В банку ж запевняють, що давали дідусеві лише справжні банкноти.
«Фальшивої банкноти в банку бути не може, і ми впевнені в тому, що причетності наших працівниківників до шахрайських дій нема, бо їхня робота безперервно записується на камери відеоспостереження. Ми переконані в тому, що клієнт втратив свої кошти в результаті шахрайських дій сторонніми особами і за межами банку», – пояснила керуюча відділення банку Світлана Ксьонджик.
Поліцію історія дідуся не здивувала. Кажуть, уже чули про схожі випадки. Опрацювали відео з камер спостереження і навіть мають кілька версій.
«На відео видно, що потерпілий підійшов до віконця, до нього підійшла жінка постояла 2 хвилини і відразу вийшла. На відео обличчя добре не видно, бо це далеко. На нашу думку, це могла й вона вчинити відносно нього шахрайство шляхом гіпнозу, наведення так званої мани», – розповів слідчий Сокальського відділу Нацполіції Роман Куляш.
За схожою схемою півроку тому жінка з Червонограда отримала пенсію сувенірними грошима. В обох випадках поруч із жертвами на відстані стояла жінка. Дідусь також не заперечує, що жінка була, але переконує, що його вона не торкалася. Якщо поліція шахрайку знайде, їй загрожує до 3 років позбвлення волі.