До теми
На час карантину для багатьох людей двоколісний транспорт став рятівним. До того ж у світі цієї середи, 3 червня, відзначали Міжнародний день велосипедиста. З’явився він з ініціативи ООН два роки тому.
12-кілометрову відстань із дому на роботу щобудня накручує велосипедом Володимир. Каже так економить час і гроші, та ще й зміцнює здоров’я.
«Якщо їхати громадським транспортом в нормальних не карантинних умовах з корками і зі всім іншим, то від дому до роботи я можу їхати хвилин 40, коли я їду велосипедом, то максимальний час в мене складає 30 хвилин — це якщо їхати неквапливо», — говорить велосипедист Володимир Мисан.
Незамінним у час карантину став велосипед і для Тетяни. На двоколісному їздить у справах, щоб менше контактувати з людьми.
«У громадському транспорті багато людей. Наразі для мене ситуація до кінця не зрозуміла і для безпеки власного здоров’я я почала користуватися велосипедом», — додає велосипедистка Тетяна.
На час карантину велосипед став чи не найзручнішим засобом пересування. На 25 відсотків зріс попит на оренду у відомої мережі прокату. І на стільки ж більше ровери почали купувати, як для дітей, так і для дорослих. А у веломайстернях без роботи взагалі не сидять.
«Щодня може бути близько 6-8 велосипедів на сервісі, і відповідно вони поповнюються, тобто постійно довозять велосипеди на сервіс як з дрібними поломками, так і профілактичними якимись там заходами», — коментує працівник веломайстерні Богдан Чичкевич.
У Львові зараз є близько 100 кілометрів велодоріжок. А до кінця літа комунальники завершать три великі вело-пішохідні проекти на вулицях Княгині Ольги, Сихівській та на проспекті Чорновола.
«Те, що розбудовуються велодоріжки, — це класно, це круто. Трошки буде безпечніше їздити, не треба буде їздити по проїжджій частині», — каже велосипедист Андрій.
Вулиця Сяйво на Левандівці — наступна, де проектують вело-пішохідну інфраструктуру. До міської мережі доплюсують ще два кілометри.