Верховна Рада посилила відповідальність за фейкові замінування
У псевдомінувальників конфісковуватимуть майно
До теми
Верховна Рада посилила відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. За внесення змін до ст. 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян у другому читанні і в цілому проголосували 286 народних депутатів. Саме за цією статтею зазвичай судять людей, які повідомляють про нібито «замінування» тих чи інших об’єктів.
Як пише «Інтерфакс-Україна», Автори законодавчої ініціативи пропонують встановити додаткове покарання у вигляді конфіскації майна за вчинення злочину, передбаченого ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян).
Пропонується також викласти в новій редакції частину другу цієї статті і, зокрема, ввести посилену кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, якщо об’єктами цього повідомлення стали критично важливі об'єкти інфраструктури, будівлі або споруди, які забезпечують діяльність органів державної влади, а також заклади охорони здоров'я або освіти, або якщо таке повідомлення призвело до тяжких наслідків.
Законопроект передбачає позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна за такі дії.
До слова, наразі за надання хибних повідомлень про загрозу безпеці конфіскація майна не передбачається. Також наразі у цій статті не згадано про важливі для держави об’єкти.
Зазначимо, що саме за ст. 259 ККУ судять тих, хто повідомляє про фейкові замінування. Внаслідок таких повідомлень робота «замінованих» об’єктів припиняється на час, поки там правоохоронці шукають вибухівку, якої, зазвичай, там насправді немає.