Виборчу систему від БЮТ і ПР суспільство не сприйме, - депутат від БНУНС
“Ще на попередній сесії я нагадав колегам з БЮТ про те, що виборча система, яку вони пропонують запровадити в Україні, застосовувалася Муссоліні у фашистській Італії. Виборча система, в якій політична сила, яка набрала відносну більшість голосів, отримує абсолютну кількість мандатів - має дуже мало спільного з пропорційністю і нагадує деякі системи, які використовувалися у Франції на місцевих виборах, але аж ніяк не на парламентських”, - заявив народний депутат-“нашоукраїнець”, заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Юрій Ключковський. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі БНУНС.
Нагадаємо - народні депутати Андрій Портнов (фракція БЮТ) та Олександр Лавринович (фракція ПР) вчора зареєстрували у Верховній Раді законопроект № 3150 про внесення змін до закону “Про вибори народних депутатів України”. Законодавча ініціатива депутатів передбачає проведення виборів до ВР в два тури. Так , участь у розподілі мандатів, згідно запропонованих змін, беруть участь партії та блоки, які набрали не менше 3% голосів виборців. А остаточні результати визначаються в другому турі, в якому беруть участь партії та блоки, які набрали найбільшу кількість голосів у першому турі.
Таким чином партія (блок), яка перемогла в другому турі отримує більшість від конституційного складу ВР, тобто 226 депутатських мандатів.
Ключковський вважає, що “така система можливо буде доцільна тільки, якщо говорити про формування двопартійності”. “Але з точки зору суспільного сприйняття, і з точки зору практики суспільного життя - вона дуже небезпечна”, - переконаний депутат.
“Запропонована БЮТ і ПР виборча система дає невиправдані бонуси тому, хто має відносну більшість”, - підкреслив Ключковський. “Тобто партія, що отримала відносну більшість голосів виборців, отримує абсолютну більшість в парламенті. А всі інші мандати розприділяють між собою всі інші політичні сили, які в підсумку разом отримують, можливо, й більше голосів, ніж отримала партія-переможець”, - пояснив депутат.
“При запровадженні запропонованої Лавриновичем-Портновим виборчої системи - партія чи блок може програти переможцю, скажімо, в тисячу голосів, але отримати на 50 мандатів у парламенті менше”, - наголосив депутат. “Відповідно, політична сила, яка випереджає свого суперника хоча б на тисячу голосів - матиме право одноосібно формувати уряд і виконавчу владу”, - додав він.