Вибори у звільнених містах Донбасу проштовхнуть у парламент «старих» регіоналів
У визволених українською армією містах Донбасу пройдуть вибори до Верховної Ради. В парламент знову можуть пройти Клюєв, Бакулін та інші «регіонали».
Серед претендентів на депутатство – колишній голова НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін, пише Hubs.
Він балотується по 106-му округу з центром у Сєвєродонецьку. За допомогою мандата Бакулін сподівається уникнути кримінальної відповідальності.
В свою чергу, у Слов'янську зареєструвалися 13 кандидатів. Очевидного фаворита або чинного політика великого калібру немає.
В окрузі №46 з центром в Артемівську в нардепи балотується Сергій Клюєв – брат колишнього віце-прем'єра Андрія Клюєва. Гідного суперника у нього немає.
Конкуренцію Сергію Клюєву може скласти хіба що ще один місцевий підприємець і колишній нардеп з Партії регіонів Дмитро Рева.
Артемівськ – місто, де зосереджено бізнес Клюєвих – завод з обробки кольорових металів, машинобудівний завод «Вістек» та інші. Їхні працівники – основна електоральна база, на яку може розраховувати Клюєв.
В окрузі №48 з центром у Краматорську – найбільше кандидатів, подано 15 заявок. Явний фаворит – Сергій Близнюк, син депутата-«регіонала» Анатолія Близнюка, колишнього міністра ЖКГ.
Сім'я Близнюків контролює в Краматорську одне з найбільших промислових підприємств – Краматорський завод важкого верстатобудування – і є співвласником заводу «Енергомашспецсталь» (основний акціонер – російський «Росатом»).
Конкуренцію Близнюкові складе бізнес-партнер Близнюків, ще один акціонер «Енергомашспецсталі» – Максим Єфімов.
Округ №49 з центром у Костянтинівці та Дружківці теж збираються штурмувати відомі та впливові. З-поміж них – член фракції Партії регіонів Денис Омельянович. Він – почесний президент «АПК-Інвест» (одного з найбільших виробників свинини в Україні) і бізнес-партнер Бориса Колеснікова.
Омельянович, балотуючись по цьому округу, вдало покриває ареал проживання працівників своєї ж агрокомпанії. У 2012 році це вже допомогло йому без проблем потрапити в Раду.
Ще один кандидат на цьому окрузі – Валерій Панасовський, заступник директора «Фонду «Нові технології», який контролює Юрій Іванющенко.
Висувається по 49-му округу і Олег Шевченко, колишній керівник заводу «Авіант» і власник костянтинівського заводу «Спецтехскло А», що спеціалізується на виробництві авіаційного та спеціальних стекол.
У 52-му окрузі з центром у Дзержинську балотується ще один чинний нардеп від Партії регіонів Ігор Шкіря – засновник багатопрофільної групи компаній «Іліташ» (виробництво бетону, будівельних конструкцій).
В цьому окрузі Шкіря переміг і на попередніх виборах.
На Луганщині, завдяки звільненню Лисичанська та Первомайська, відбудуться вибори у 107-му окрузі. Там вже вдруге балотується Сергій Дунаєв – чинний народний депутат, який вийшов з фракції Партії регіонів. Дунаєв, як і Омельянович, працює в «АПК-Інвест».
У серпні цього року він зареєстрував у Раді законопроект «Про деякі питання заборгованості Лисичанського склозаводу «Пролетарій», в якому запропонував списати всю заборгованість підприємства, що утворилася станом на 30 червня, а також компенсувати збитки, яких завод зазнав через проведення АТО.
У Рубіжному балотується позафракційний депутат Юлій Йоффе, який вийшов з фракції Партії регіонів після відомих подій. Йоффе – власник місцевої «ДВ Нафтогазовидобувна компанія», а також бізнес-партнер і старий знайомий Юрія Бойка.
Видання нагадує, що, за даними Інституту соціальної та політичної психології НАН України, до 40% жителів областей взагалі не планують брати участь у виборах.
Раніше рух «ЧЕСНО» провів попередній аналіз списків кандидатів у народні депутати та закликає лідерів політичних сил не висувати або зняти з участі у виборах тих кандидатів, які, за даними журналістських розслідувань, були причетні до корупційних справ та/або голосували за «диктаторські закони» 16 січня. Таких кандидатів, за результатами аналізу, налічується понад 130.