Відкриття СБУ кримінальної справи щодо геноциду в Україні в 1932-33 роках - піар-хід, - нардеп
"Проти кого… проти цвинтаря може порушити справу СБУ? Кого збираються притягти до відповідальності? Хто вигадав цей черговий піар-хід?", - так прокоментував парламентський представник громадянського руху "Народна самооборони" Геннадій Москаль заяву голови СБУ Валентина Наливайченка про відкриття кримінальної справи Службою безпеки України з приводу скоєння геноциду в Україні у 1932-1933 рр. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Громадянського руху "Народна самооборона".
Народний депутат зокрема зазначив: "Перед тим як виголошувати такі заяви, керівництву СБУ треба порахувати на калькуляторі таке: людина була осудна (зокрема за радянської влади у 33-му році), якщо досягла 18-ти років на момент скоєння злочину. Чи багато українців, народжених 1915-го, дожили до 94 років? Якщо 1933 року людині було 18, то стільки їй сьогодні може бути, на момент порушення кримінальної справи. Але, як правило, на той час при владі були люди старшого віку: 40-50 років. Тих людей вже немає серед живих. Є ті, хто пережив голод у віці 8-10 років. Не старші!".
"Людей, які скоювали злочини у період Голодомору, забрав час, їх немає серед живих", - продовжив Г. Москаль. - Це питання треба залишити історикам. А "силовикам" тут нічого робити. Голодомору потрібно дати історичну і політичну оцінку, юридичної оцінки тут бути не може".
"За нинішнім Кримінальним Кодексом термін притягнення до кримінальної відповідальності - 15 років. Якщо припустити, що хтось і дожив до цієї днини, то його можуть судити лише за тим КК, який був на момент 1932-33 рр. За яким кодексом можуть судити винуватців Голодомору? В 32-33 рр. в Україні не було свого національного законодавства", - зауважив політик.
"З юридичної точки зору ці дії СБУ - це нісенітниця", - підкреслив Геннадій Москаль.
Геннадій Москаль вважає, що "у Голодомору немає власного міжнародного трибуналу - ні Нюрнберзького процесу, ні Гаазького трибуналу, які б його осуджували. Тож не треба створювати політичних фетишів із народного лиха. Бо складається враження, що ми живемо в країні тих парадоксів та процесів, які ненормальними для суспільства. Заяви СБУ просто шокують постійними спробами переписати історію, направити її в інше русло, реанімувати архівні матеріали тільки однієї направленості".
"Виходячи з цього, бачу, що Службу безпеки України на сьогодні треба переформувати і спрямувати на кориснішу для суспільства діяльність. А поки що, оскільки СБУ вирішило закопатися в архівні справи, чом би їй не порушити кримінальну справу проти тих, хто захопив у полон Роксолану?", - резюмував народний депутат Г. Москаль.
Нагадаємо, сьогодні, 25 травня, СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні в 1932-33 роках