Відмову Тимошенко їхати в суд мають оцінити у ЄС і ПАРЄ, - прокурор
Міжнародні спостерігачі мають дати оцінку поведінки екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яка не з'являється на суди в справі корпорації ЄЕСУ.
Таку думку висловив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін у коментарі кореспонденту одного з інформаційних агентств, повідомляє прес-служба прокуратури.
За словами прокурора, цього тижня виповнюється рік, як державне обвинувачення чекає на присутність Тимошенко у залі судового засідання у справі ЄЕСУ.
«16 разів, якщо я не помиляюся, вона відмовила суду з’явитися на виклик», — сказав прокурор.
За його словами, така поведінка Тимошенко заслуговує на увагу міжнародних спостерігачів.
«Я чомусь думаю, що рано чи пізно, але і міжнародні спостерігачі, у тому числі і представники ЄС, ПАРЄ змушені будуть давати оцінки тому явищу, яке ми сьогодні спостерігаємо», - сказав прокурор.
Він додав, що Тимошенко зухвало демонструє неповагу до права та закону.
Також прокурор області відзначив: «Якщо ми говоримо про необхідність дотримання закону, про гарантування права на захист, про повагу та рівність усіх учасників судового процесу, то Тимошенко сьогодні перший "порушник" усіх цих європейських принципів».
Як відомо, 22 квітня Тимошенко написала заяву про відмову брати участь у судовому засіданні Київського райсуду Харкова, що має відбутися 23 квітня.
Нагадаємо, 20 січня слідчий відділ Управління Служби безпеки України у Харківській області завершив розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Ю.Тимошенко у запровадженні корпорацією «Єдині енергетичні системи України» фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній.
Зокрема, йдеться про справу за обвинуваченням Ю.Тимошенко в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні й замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службового підроблення та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку.
У зазначеній кримінальній справі органами прокуратури заявлено цивільний позов з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків.
В СБУ зауважили, що за епізодами вчинення інших злочинів, а саме організації ухилення від сплати понад 10 млн грн податків і замаху на розтрату чужого майна – коштів державного бюджету у сумі 405, 5 млн дол, розслідування триває.